ракетний удар по поліцейському управлінню у Кривому Розі
Фото: Поліція Львівщини

Наразі в Україні набули активного розголосу справи із залякуванням та стеженням за журналістами-розслідувачами Bihus.Info і Юрієм Ніколовим. Правоохоронцям вже далося встановити чотирьох фігурантів, які розклеювали листівки із погрозами.

Про це у відповідь питання кореспондента видання “РБК-Україна” розповів голова Національної поліції України Іван Вигівський.

“Щодо Bihus.Info – одне провадження вже в СБУ, друге – навіть не одне, а чотири звернулися, адже до нас представники від “Бігусу”. Ми зареєстрували чотири провадження за статтею 182 (Порушення недоторканості приватного життя)”, – зазначив він.

За словами Вигівського, ці провадження були внесені на вихідних і заплановано ряд слідчих дій. Також він прокоментував справу щодо журналіста Юрія Ніколова. Зокрема, людей, які ломилися в помешкання журналіста та розклеювали листівки з погрозами.

“Ми скоординуємо наші дії з СБУ і будемо рухатися. Стосовно журналіста Ніколова – то у нас за вихідні були встановлені чотири фігуранти, хто приходив розклеювати листівки. Проводяться слідчі дії”, – додав він.

Нагадаємо, 16 січня керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав заяву щодо оприлюднення в мережі провокативного відео про вживання його колегами заборонених речовин та заявив про незаконне спостереження і прослуховування. Також він повідомив про кадрові зміни. А днем раніше, 15 січня, журналіст-розслідувач Юрій Ніколов заявив про залякування. Невідомі намагалися 14 січня потрапити до його квартири, де налякали матір та сусідів, а на дверях залишили наліпки з написами “ухилянт” та “зрадник”.

Згодом директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк зазначила, що вимагає від влади відреагувати на системний тиск журналістів-розслідувачів. Таку заяву вона зробила після залякування журналіста Юрій Ніколова та команди Bihus.Info.

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова найближчим часом сформує запит до Служби безпеки щодо стеження за журналістами Bihus.Info. Там переконані, що це перешкоджання професійній діяльності, тиск та незаконні дії.

Читайте також: “Історія з огидним прослуховуванням журналістів вдарила по самих корупціонерах”, — Гетманцев

Зрештою Служба безпеки України повідомила, що розпочала розслідування незаконного прослуховування та відеозйомки журналістів Bihus.Info. Однак там наголосили, що оцінку цій ситуації можуть надати виключно правоохоронні органи відповідно до своєї підслідності. Згодом з’ясувалися нові факти у справі про стеження за журналістами Bihus.Info. За даними розслідувачів, до цього долучили щонайменше 30 людей на території комплексу “Українське село” під Києвом.

Подібні

Зустріч щодо миру в Україні, яка мала сьогодні відбутися у Лондоні, відклали, – Sky News

Причиною називають відмову від присутності на зустрічі держсекретаря США Рубіо

Путін вперше прокоментував удар РФ по Сумах, де загинули 36 людей

Російський диктатор Володимир Путін прокоментував злочинний обстріл Сум. Відео із його заявою…

У Китаї відкинули звинувачення Зеленського у виробництві зброї для РФ: безпідставні звинувачення і маніпуляції

Речник китайського Міністерства закордонних справ Лінь Цзянь заявив, що Китай не надавав…

“Він молився за мир України”, — Зеленський відреагував на смерть Папи Римського

Президент України Володимир Зеленський відреагував на смерть Папи Римського Франциска та висловив…