Керівник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що “абсолютно підтримує” рішення РНБО про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та повну цифровізацію проходження всіх її етапів.
Про це міністр написав у своєму Facebook.
“Розуміючи поточні проблеми, торік МОЗ розпочало перевірку обґрунтованості рішень МСЕК про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, що були прийняті у період дії воєнного стану. Загалом відбулося три раунди перехресних перевірок, під час яких були переглянуті понад 90 тисяч справ. Також ми активізували взаємодію з правоохоронними органами. Опрацьовано майже 19 тисяч медико-експертних справ”, – повідомив очільник МОЗ.
Він зазначив, що міністерство “активізувало взаємодію з правоохоронними органами” і результати цієї співпраці “ми бачимо останнім часом у ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання і вручення підозр”.
“Однак ці результати не є достатніми, тому ухвалено відповідні кадрові рішення – звільнено керівників Центральної МСЕК МОЗ, Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності, Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова та працівників МОЗ, які відповідали за цей напрямок”, – пояснив Ляшко.
Читайте також: Важливо, щоб з припиненням роботи МСЕК колишні працівники не уникнули відповідальності, – Серебряков
Міністр повідомив, що надалі медико-соціальні експертизи проводитимуться в кластерних і надкластерних лікарнях, “що дасть змогу вирішити достатню кількість кадрів”.
“Медико-соціальна експертиза проводитиметься в кластерних і надкластерних лікарнях, що разом з іншими запропонованими рішеннями дасть змогу вирішити достатню кількість кадрів, запровадити цифрові рішення, змінити порядок фінансування і забезпечити необхідну безбар’єрність”, – пояснив Ляшко.
Він також повідомив, що наразі триває громадське обговорення презентованого кілька тижнів тому законопроєкту і пообіцяв “детально звітувати про кожен етап та його результати”.
Скандал з МСЕК
Нагадаємо, що журналіст Юрій Бутусов повідомив, що на Хмельниччині майже 50 прокурорів виявилися “інвалідами” завдяки керівниці МСЕК Тетяни Крупи, яку підозрюють у корупції й незаконному збагачені. Генпрокурор Костін наказав провести службове розслідування, прокурор Хмельниччини Олійник, який також оформив інвалідність, подав у відставку.
Згодом стало відомо про відставку генпрокурора Костіна за власним бажанням. Це сталося після засідання РНБО та ймовірно на фоні скандалу про фейкові інвалідності.
Читайте також: Зеленський анонсував повний аудит пенсій та нарахувань посадовцям, які організували собі інвалідності