Міністерство розвитку громад заявило, що не реалізує політику у сфері гуманітарної допомоги, тому надалі механізм виїзду за гуманітарними вантажами військовозобов’язаних чоловіків має напрацювати та запроваджувати Мінсоцполітики.
Про це йдеться у заяві пресслужбі відомства.
“Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення система “Шлях” функціонувала для реєстрації для виїзду водіїв комерційного транспорту ліцензованих перевізників та водіїв, що прямують за гуманітарними вантажами. Систему запустило Міністерство розвитку громад та територій для забезпечення сталої логістики, перевезення вантажів та гуманітарної допомоги”, – йдеться у роз’ясненні.
Зазначається, що разом із тим Мінрозвитку громад та територій “не є профільним органом, що формує та реалізує політику у сфері гуманітарної допомоги”.
“Таку політику формує Мінсоцполітики, що надалі за дорученням уряду спільно з Міноборони опрацює питання виїзду за кордон за гуманітарними вантажами військовозобов’язаними чоловіками”, – йдеться у заяві.
Що передувало
За результатами засідання Кабінету міністрів 25 лютого було схвалено зміни до постанови №57, що стосуються виїзду за кордон водіїв, що прямують за гуманітарними та медичними вантажами.
Відповідно до цих змін, виїзд таких водіїв буде можливий за загальними підставами, а не за реєстрацією в системі “Шлях”.
“Відтепер водії, що прямують за медичними та гуманітарними вантажами, повинні мати інші, передбачені постановою № 57, підстави для перетину кордону, оскільки Міністерство розвитку громад та територій та обласні військові адміністрації не будуть вносити водіїв до системи “Шлях”, – йдеться у роз’ясненні.
Читайте також: У Мінкульті заявили, що більше не випускатимуть українських культурних діячів і медійників за кордон
Нагадаємо, що влітку 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль просив Міністерство оборони роз’яснити територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) неприпустимість зняття водіїв із рейсових автобусів.