У Міністерстві енергетики України відреагували на статтю у виданні Financial Times про назрівання катастрофи в українській енергетиці. Її назвали дезінформацією та інформаційно-психологічною операцією в інтересах Росії.
Про це йдеться у Telegram-каналі Міненерго.
Зазначається, що резонансна публікація має ознаки інформаційно-психологічної операції, має маніпулятивний характер та просуває наративи ворога. Так, наводяться посилання на анонімні джерела в українському уряді, що ставить під сумнів правдивість наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами.
“Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними. Наприклад, неназваний представник української влади у статті стверджує, що “ми повинні готуватися до життя в холоді й темряві”. Це твердження спрямоване на поширення страху та паніки серед населення”, – йдеться у повідомленні.
За даними Міненерго, у статті міститься неправдива інформація, що подається як факт. Зокрема констатується, що 31 травня було ухвалене рішення про подвійне зростання тарифів на електроенергію для населення. У відомстві назвали це твердження “відвертою брехнею і маніпуляцією”, адже розмір тарифу збільшився на 63% та “є велика різниця між 60 та 100%”.
Водночас зазначається, що в українському інформаційному просторі суттєво зросла кількість інформаційних вкидів, пов’язаних з темою енергетики, які мають ознаки ІПСО та спрямовані на створення соціальної напруги. Відомство просить не поширювати неправдиві наративи та дезінформацію, підігруючи ворогу, а також не спекулювати на чутливій для суспільства темі й довіряти лише офіційним джерелам інформації.
Нагадаємо, видання Financial Time опублікувало статтю, у якій зазначалося, що якщо не буде вжито жодних заходів, то у січні, ймовірно, населення України матиме лише від двох до чотирьох годин електроенергії на день. Тому ця зима буде значно важчою, аніж 2023 року.