В Україні заяви на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для участі в обороні України вже подали понад 3 тисячі засуджених.
Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі національного телемарафону.
“Це понад три тисячі людей. Ми так і прогнозували до прийняття цього закону. Не можна говорити, що всі 20 тисяч людей, про які ми зазначали як потенціал, приєднаються. Тому що при попередніх опитуваннях близько 4,5 тисяч виявили бажання. Зараз ця цифра буде коливатися…”, – прокоментувала вона.
За словами Висоцької, у Мін’юсті розуміли, що будуть охочі, але закон обмежить ту чи іншу категорію.
Читайте також: “А для чого людина йде на війну, як не вбивати?”, — Малюська про мобілізацію засуджених
“Тому не можна говорити, що всі бажаючі потраплять на умовно-дострокове звільнення і укладуть контракт”, – зазначила Висоцька.
Тепер військово-лікарські комісії (ВЛК) перевірятимуть засуджених на суспільно-небезпечні хвороби – ВІЛ-інфекція, туберкульоз або гепатити, оскільки ці захворювання є підставою для виключення з проєкту “мобілізації”.
Нагадаємо, що Верховна Рада України 8 травня підтримала законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених. За відправлення на фронт деяких категорій засуджених проголосували 279 нардепів.
Читайте також: Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених: як і хто може претендувати на умовно-дострокове звільнення