Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що проголосована Верховною Радою поправка про повернення всім Силам оборони доплати у 30 тис. грн прибирає мотивацію бійців
Про це Марченко сказав в інтерв’ю Forbes.
“Те, що запропоновано правкою до закону, не влаштовує абсолютно нікого, тому що це прибирає мотивацію. Деякі керівники силових відомств казали, що після того, як вони внормували систему оплати, у їхніх підрозділах зʼявилось більше мотивації реально воювати, а не сидіти в тилу. Мотивацію потрібно шукати саме в цьому, адже не кожен з мільйонної армії знаходиться на передовій, як багато хто думає”, – сказав Марченко.
Він нагадав, що на рівні парламенту створена робоча група, де напрацьовується варіант, яким чином це питання можна справедливо і ефективно вирішити.
“Задача – знайти рішення, яке буде максимально корисним для Збройних сил і підйомним для фіскальної частини. Щоб ми це могли забезпечити за рахунок власних надходжень. Тут головне – політичні домовленості, щоб усі сторони були на одній стороні. Коли була зустріч із фракціями парламенту, я побачив, що переважно воля до цього є”, – додав Марченко.
Повернення виплати 30 тис. гривень військовим: що відомо
10 квітня Верховна Рада підтримала повернення виплат 30 тис. грн для військових, ухваливши правку депутатської групи “Розумна політика” до законопроекту № 8312. Вона передбачає повернення виплат у 30 тис. військовим, службі цивільного захисту, поліцейським коштом обмеження зарплат топ-посадовцям.
Планувалося, що зарплати держслужбовців та менеджменту держпідприємств будуть скорочені до 10 мінімальних зарплат.
Пізніше народний депутат Володимир Цабаль з фракції “Голос” зареєстрував постанову, яка пропонує скасувати рішення про повернення виплат. Згідно з регламентом, доки Рада не розгляне постанову, ухвалений законопроєкт є заблокованим, його не можна віддавати на підпис президенту.
Генштаб ЗСУ заявив, що зараз 30 тисяч виплачується військовим, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із противником пропорційно часу виконання, а також тим, хто перебуває на бойовому чергуванні і бере участь у відбитті повітряних нападів противника, незалежно від району виконання завдання.
Читайте також: Залужний та інші силовики просять Раду відкласти проєкт закону про повернення 30 тис. грн військовим