побільшало українців, які готові на переговори для зменшення жертв
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

З 21 жовтня у Києві знову запрацює оглядовий майданчик на щиті монумента “Батьківщина-мати”. Адже з початком повномасштабного вторгнення РФ його тимчасово закрили.

Про це розповів директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук в ефірі “Радіо Культура”.

За його словами, двері головного корпусу музею відчиняться 20 жовтня – вперше з початку повномасштабної війни. Наступного дня почне діяти оглядовий майданчик на щиті монумента. Щодня здійснюватиметься не більше десяти підйомів.

Зазначається, що сам музейний комплекс, який займає 11 гектарів, весь час працював. Тільки цього року станом на 19 жовтня музей прийняв більше ніж чверть мільйона відвідувачів.

Однак значна частина колекції музею евакуйована й досі зберігається у сховищах. Тому музейники використали доступні виставкові площі для створення сучасних виставок.

Нагадаємо, у столиці завершили роботи на монументі “Батьківщина-мати” та “Тризуб Батьківщини”. Вартість проєкту – 28 мільйонів гривень.

Подібні

Російські БпЛА вже не літають вздовж кордону України і Білорусі після ультиматуму Зеленського, – ЗМІ

Навесні та на початку літа 2026 року прольоти російських БпЛА вздовж кордону були масовими

У РФ б’ють на сполох через труднощі із набором контрактників

Підготовка до так званої мобілізації триває вже кілька місяців

Час не на боці Москви, Росія повинна негайно повернутися до переговорного процесу та укласти мирну угоду, – заява США в ООН

Вашингтон налаштований домогтися негайного припинення вогню

На Херсонщині облаштували понад 207 км антидронового захисту на стратегічних маршрутах 

Адже це збережені життя, безпечне постачання підрозділів та евакуація