Демонтований пам'ятник Олександру Пушкіну
Фото: Скриншот з відео

Сьогодні, 15 листопада, у Києві на Берестейському проспекті демонтували памʼятник російському поету Олександру Пушкіну. Подібне планувалося вже давно.

Про це повідомив депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець.

“Лише під кінець другого року війни до Кабміну дійшло, що Пушкін не є частиною української культури і чиновники погодили ініціативу Києва про знесення цього памʼятника. І на тому дякуємо. Зносимо!”, – написав він.

Нещодавно у КМДА погодили перелік із 56 об’єктів, які пов’язані з СРСР та Росією і будуть усунуті з публічного простору столиці. 10 листопада уряд прийняв постанову про вилучення з Держреєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російському письменнику Олександру Пушкіну, більшовицькому ватажку Миколі Щорсу, а також іншим російським і радянським діячам.

Нагадаємо, у Полтаві демонтували пам’ятники Пушкіну та Ватутіну. Яка подальша доля споруд – невідомо.

Також у Києві змінили герб СРСР на щиті монумента “Батьківщина-мати” на тризуб. Роботи профінансували благодійники. Вартість проєкту – 28 мільйонів гривень.

Подібні

Сибіга повернув польську нагороду у відповідь на позбавлення Зеленського ордена Білого Орла

Дії Варшави він назвав імпульсивними та емоційними

На тлі конфлікту між Зеленським і Навроцьким антиукраїнські настрої мають підтримку серед поляків, – Туск

Він вважає, що “є інциденти і вчинки, які можуть виправдати цю напругу”

На пляжі в Одесі від осколкового поранення загинула 26-річна жінка

Інформація щодо кількості постраждалих уточнюється

Час не на боці Москви, Росія повинна негайно повернутися до переговорного процесу та укласти мирну угоду, – заява США в ООН

Вашингтон налаштований домогтися негайного припинення вогню