Лідери США та Європи сподіваються, що Ватикан зможе залучити Росію та Україну до мирних переговорів, але Кремль не зацікавлений у поїздці диктатора Володимира Путіна до Італії – країни-члена НАТО.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.
Європейські чиновники стверджують, що наразі обговорюється роль Ватикану як потенційного господаря або посередника на переговорах. Переговори можуть відбутися вже наступного тижня, хоча це залежить від готовності Росії взяти в них участь.
Читайте також: Папа Римський підтвердив готовність Ватикану прийняти переговори України та РФ щодо миру
Водночас співрозмовники видання заявили, що російські чиновники не планують поїздку Путіна до Ватикану “або куди-небудь ще”.
“Натомість вони зосереджені на переговорах технічного рівня, які розпочалися в Стамбулі минулого тижня. При цьому Кремль очікує, що ці переговори відновляться також у Стамбулі”, – йдеться у публікації.
Тим часом джерела агентства повідомляють, що представники США “перебувають у контакті з українцями”, щоб переконатися, що переговори відбудуться.
“Вони також сигналізують російським колегам, що вважали за краще б уникнути участі у зустрічі прихильників жорсткої лінії, таких як помічник Путіна Володимир Мединський, який очолював делегацію Москви в Стамбулі”, – йдеться у матеріалі.
Чого боїться Путін
“Російські політики заявляють, що Путін не поїде в Італію, країну-члена НАТО, з міркувань безпеки, а Росія не вважає Ватикан нейтральним у конфлікті. Питання ускладнюється ще й відносинами між Римо-католицькою церквою і Російською православною церквою, очолюваною патріархом Кирилом, затятим прихильником Путіна і війни в Україні”, – пише агентство.
Джерела Bloomberg повідомили, що РПЦ виступає проти участі Ватикану в мирних переговорах, вважаючи його “історичним суперником в Україні, який також не критикував закриття владою церков, лояльних Москві”.
На додачу Італія є членом Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Путіна в березні 2023 року через воєнні злочини в Україні. І вона була б зобов’язана заарештувати його, якби він приїхав до Риму.
“Навіть якщо всі ці перешкоди буде подолано, переговори ще далекі від досягнення угоди, яка потребуватиме зустрічі на найвищому рівні за участю Трампа, Путіна і президента України Володимира Зеленського для підписання угоди про припинення війни. Путін і Трамп не згадували про зустріч на вищому рівні під час телефонної розмови“, – додає Bloomberg.
Туреччина
“Росія вважає Туреччину найкращим місцем для продовження переговорів щодо меморандуму, який визначає умови мирної угоди, який Путін обговорював із Трампом під час їхньої зустрічі”, – зазначили співрозмовники агентства.
Вони зазначають, що вибір Туреччини і представників із перерваних переговорів 2022 року розглядається “як сигнал Росії про те, що вона повернулася до початку переговорів”.
Читайте також: Зеленський розповів про підсумки переговорів у Стамбулі