Федоров про тисячу Зеленського
Фото: depositphotos.com

Сьогодні, 18 листопада, бюджетний комітет парламенту схвалив доопрацьований Кабміном проєкт Державного бюджету на 2025 рік. У фінальній версії законопроєкту залишиться норма про доплати суддям першої інстанції в 10,5 тисяч гривень.

Про це пише “Судово-юридична газета”.

У першій редакції законопроєкту про бюджет Мінфін пропонував виплачувати суддям судів першої інстанції премії протягом 2025 року в розмірі до 40% від посадового окладу. “Голий” оклад судді місцевого суду наразі складає 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто, 63060 гривень. Таким чином, при першій редакції судді першої інстанції могли б розраховувати на зарплату разом з премією у 88,2 тисячі гривень.

Наразі Кабмін запропонував у фінальній редакції законопроєкту замість премій виплачувати суддям доплати. Така спеціальна доплата є тимчасовою, не вважається складником суддівської винагороди судді, не застосовується для цілей перерахунку раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання та не впливає на нього.

Йдеться про 10,5 тисяч гривень. Утім, ця норма про доплати не буде працювати, доки народні депутати не проголосують спеціальний новий закон, яким дозволять виплачувати суддям окрему доплату. Виплати залежать від швидкості прийняття відповідного закону Верховною Радою України.

“Проти показників 2024 року видатки за бюджетною програмою на 2025 рік збільшені на 1,5 мільярда гривень. З них за загальним фондом на 1,1 мільярда гривень за спеціальним фондом на 0,4 мільярда гривень”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у статті 38 пропонують установити, що у 2025 році для осіб, яким пенсії призначено відповідно до законів “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус народного депутата України”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, “Про Конституційний суд України” та які мають право на пенсію відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” фінансується із солідарної системи, різниця пенсійної виплати фінансується відповідно до законодавства.

Нагадаємо, народний депутат від партії “Голос”, секретар Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин прокоментував ініціативу президента Володимира Зеленського щодо видачі громадянам України по 1 тис. грн. Водночас експертка переконана, що “Вовина тисяча” може додати інфляції до 1%.

Подібні

Клименко про мобілізацію поліціянтів: Безпека, яка нині є, сама себе не забезпечить

За його словами, кожної доби на службу заступає 6,5 тис. поліцейських

Глава МЗС Норвегії висміяв виступ Лаврова в ОБСЄ

Очільник Міністерства закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде висміяв виступ російського міністра…

В Україні зменшать ліміти переказів з картки на картку

Українські банки підписали меморандум, який посилює контроль за операціями та знижує місячні…

В ОП не розкрили імена представників Трампа, з якими зустрічався Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, під час візиту делегації до США,…