закриття справи проти берктівців
Фото з відкритих джерел

За силовий розгін акцій протесту на Майдані у Черкасах судитимуть чотирьох екскерівників підрозділів міліції. Йдеться про начальника відділу Управління громадської безпеки, командира батальйону патрульної служби, командира спеціального батальйону судової міліції “Грифон” та заступника командира роти міліції особливого призначення “Беркут”, підпорядкованого УМВС України в Черкаській області.  

Про це повідомляють в Офісі генерального прокурора України.

Розслідуванням встановлено, що 20 лютого 2014 року експравоохоронці надали незаконні вказівки підлеглим співробітникам підрозділів міліції ППС, “Грифон” та “Беркут” щодо силового розгону учасників акцій протесту на Майдані у Черкасах. Своєю чергою, виконуючи незаконні вказівки, вони застосували протиправне насильство до мітингувальників.

Внаслідок таких дій 13 людей отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Також пошкоджено транспорт потерпілих.         

Обвинуваченим інкриміновано перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів і мітингів (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України). 

Нагадаємо, в Україні також судитимуть екскерівника Чернігівської обласної міліції за розгін учасників мирних акцій протесту в місті. Наразі він переховується від слідства та працює на окупантів.

Читайте також: Справи Майдану – Офіс Генпрокурора звітував, що робив протягом року

Подібні

BBC пише, що нинішні темпи мобілізації в Україні не покриють навіть втрат серед ЗСУ

Нинішні темпи мобілізації в Україні не покривають навіть втрат ЗСУ. Тому власне…

Впродовж осені 2024 року РФ атакувала Україну понад 6 тис. ракет і безпілотників

Це учетверо більше, ніж за всю осінь 2023 року

Шмигаль сказав, коли Україна почне отримувати перші кошти від заморожених активів РФ

Наразі триває юридична процедура

Попри колосальну нестачу грошей, РФ продовжує роздавати гроші “у борг” лояльним до неї режимам: хто і скільки вже винен Путіну

Кремль продовжує радянську практику “інвестування у лояльність” керівництва окремих країн