У неділю, 24 травня, відбулася перша з 2022 року телефонна розмова між президентом Франції Еммануелем Макроном та самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.
Про це повідомляє білоруське державне інформагентство “БЕЛТА” з посиланням на пресслужбу диктатора.
За інформацією пропагандистського видання, розмова відбулася за ініціативи французької сторони.
“Глави держав обговорили регіональні проблеми і взаємовідносини Білорусі з ЄС і Францією зокрема”, — стверджують у пресслужбі Лукашенка.
Наразі офіційний Париж та європейські відомства не коментували цю заяву і не підтверджували факт проведення переговорів чи теми, які могли на них порушуватися. На сайті президента Франції наразі немає інформації про розмову з Лукашенком.
Агенція AFP пише, що Макрон застеріг Лукашенка від більшого залучення Білорусі до війни РФ проти України. Він також закликав Лукашенка покращити відносини з Європою в умовах зростаючої напруженості в регіоні та посилення військової активності поблизу східного кордону НАТО.
Розмова відбулася на тлі повідомлень президента Володимира Зеленського про можливі операції РФ з території Білорусі проти України, зокрема Києва і Чернігова.
Читайте також: Довіри нуль: Євросоюз не бачить сенсу в участі Лукашенка у мирному процесі
Нагадаємо, а тим часом, Лукашенко не виключив участь Білорусі у війні проти України.








