у березні Україна отримає перший газ з США
Фото: depositphotos.com

Протягом січня російський газовий монополіст “Газпром” збільшив експорт природного газу до ЄС.

Про це повідомляє Reuters з  посиланням на дані європейської мережі операторів газотранспортних систем Entsog.

Відомо, що протягом першого місяця нового року, середньодобові поставки російського природного газу до Європи через підводний газопровід “Турецький потік” зросли на 10,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Тобто з 50,6 мільйона кубометрів на добу у січні 2025 року до 55,8 мільйона кубометрів у січні 2026 року.

Загалом, цьогоріч загальний обсяг постачання російського газу до Європи сягнув 1,73 мільярда кубометрів, що на 160 мільйонів кубометрів більше, ніж у січні минулого року. Як відомо, “Турецький потік” залишився єдиним маршрутом постачання російського газу до Європи після того, як Україна вирішила не продовжувати п’ятирічну транзитну угоду з РФ, що закінчилася в січні 2025 року.

Нагадаємо, 26 січня Рада ЄС ухвалила рішення про поступову остаточну заборону імпорту російського газу. Передбачається, що повна заборона на імпорт скрапленого газу набере чинності з початку 2027 року, а на імпорт трубопровідного газу – з осені 2027 року. 

За підсумком 2025 року, експорт російського газу до ЄС оновив 50-річний мінімум. Однак далеко не всі члени блоку готові відмовитися від російського “блакитного палива”.

Читайте також: Китай продовжує купувати зріджений газ в Росії, навіть попри санкції США, – Bloomberg

Подібні

ЗСУ перебили логістику ворога: під ударом опинився міст із Криму та комплекс “Панцир-С”

Під потужний удар потрапили і центри керування дронами окупантів

Українським студентам-правникам доведеться “зшивати” законодавство воєнного часу зі стандартами ЄС, — Мудра

Членство України в ЄС потребуватиме тисячі фахівців

У Кривому Розі вже четверо загиблих внаслідок ракетної атаки РФ

У місті оголошено День жалоби

Влада РФ приховує масштаби українських атак і масово відмовляється від сирен — СЗРУ

У тимчасово окупованому Криму загарбники вирішили взагалі не реагувати на кожен проліт безпілотника