У Криму знищено ракетоносій РФ "Циклон"
Фото: Вести Крым

Циклон у Чорному морі та на півдні України завдав шкоди інфраструктурі й вплинув на темп військових дій на фронті. Проте бої все ж продовжуються.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Російські джерела опублікували зображення та кадри впливу циклону на цивільну і транспортну інфраструктуру в прибережних районах Краснодарського краю, зокрема поблизу Сочі, Анапи, Геленджика, Новоросійська та Таупсе. Українські та російські джерела також зазначили, що прибережні райони тимчасово окупованого Криму, окупованої Херсонщини більшої частини Одещини сильно постраждали від снігу та вітру, внаслідок чого значна частина населення залишилася без електрики.

Зокрема, в ВМС та Південному оперативному командуванні України повідомили, що небезпечна погода у Чорному морі змусила Росію повернути всі свої військово-морські кораблі та ракетоносці до пунктів базування. Відомий російський військовий блогер попередив, що загроза мін у Чорному морі зросте як для військових, так і для цивільних суден найближчими днями, оскільки шторм розірвав сітки бонів та розсіяв мінні поля, спричинивши міни до дрейфу по всьому північно-західному Чорному морю. 

Як зазначають в ISW, кілька джерел також повідомили, що шторм пошкодив залізничній лінії у прибережних районах, що може мати матеріально-технічні наслідки для російських військ в окупованому Криму та на півдні України. Однак попри складні погодні умови, як російські, так і українські сили, продовжують наземні атаки по всій території України, хоча й дещо повільніше через сніг і, як наслідок, погану видимість.

Російські військові блогери відзначили, що сильний сніг і вітер погіршили видимість та ускладнили аеророзвідку й артилерійське коректування на Херсонському напрямку. Проте українські сили скористалися умовами недостатньої видимості для закріплення позицій на східному (лівому) березі Дніпра. 

Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун повідомив, що російські війська на Таврійському напрямку (від Авдіївки до західної частини Запорізької області) скоротили використання артилерії у півтора раза та використання безпілотників у шість разів через погоди. Проте додав, що російські війська продовжують посилено використовувати авіацію на Авдіївському напрямку. “Складні зимові умови змусять обидві сторони більше покладатися на наземні атаки під керівництвом піхоти за відсутності можливостей повітряної розвідки та артилерійської корекції”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, у тимчасово окупованому Криму 26 листопада накрила потужна негода. У ЗМІ охрестили шторм у Чорному морі, як найсильнішим за останні 100 років. Нині загарбники повідомляють про першу жертву.

Нагадаємо, протягом доби російські окупанти проводили безуспішні штурми на шести напрямках – 84 боєзіткнення. Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни.

Подібні

Попри колосальну нестачу грошей, РФ продовжує роздавати гроші “у борг” лояльним до неї режимам: хто і скільки вже винен Путіну

Кремль продовжує радянську практику “інвестування у лояльність” керівництва окремих країн

Ердоган оголосив себе і Путіна найдосвіченішими лідерами світу

Він заявив. що їхні дії “є сигналом для Америки” і пообіцяв формування “нового світу” вже найближчим часом

В СБУ розповіли подробиці спецоперації у Криму: морські дрони вступили у бій з вертольотами РФ

Українські дрони “Sea Baby” мають тепер крупнокаліберні кулемети із балістичними програмами автоматичного наведення

В Україні пенсію через інвалідність отримують 42, 5 тис. посадовців державних органів, — Фріз

Народна депутатка Ірина Фріз заявила, що в Україні через інвалідність 42,5 тисяч…