Поки в Саудівській Аравії точилися переговори про припинення вогню, то українські бійці на Покровському напрямку все важче уявляють мир.
Про це йдеться у репортажі DW.
“Щойно на вулиці темніє – до стабілізаційного пункту 14-ї бригади оперативного призначення НГУ “Червона Калина” прибувають перші поранені піхотинці, з чорними від землі обличчями та руками. Вони – з Покровського напряму, який залишається одним із найважчих на фронті з початку минулого року”, – йдеться у статті.
Бійці вважають, що переговори, які наразі ведуться, ніяк не позначилися на війні. Однак їх очікування залишаться незмінними – щоб це якнайшвидше закінчилося, і “хоча б один день, це вже буде добре”.
Деякі з них дізналися про початок переговорів щодо припинення вогню лише після повернення із позицій: “Знаєте, коли там сидиш, то щодня чекаєш, коли вже по рації скажуть: “Хлопці, перемир’я! Але за цей час, мені здається, там відбувалося ще більше зіткнень, ніж раніше”.
За словами бійця Романа, перемир’я поки що недосяжне. Принаймні, він навіть не може цього уявити. Немає очікувань від переговорів і в інших бійців.
“Я повірю лише одному – коли мої пацани повернуться з позицій і скажуть: “Не стріляли, було спокійно”. Я повірю, коли нам скажуть: “Пацани, у вас “зеленка”, витягніть 200-х і віддайте батькам, нехай поховають”, – зазначив військовий з позивним “Мілка”, який є командиром взводу 68-ї бригади.
Однак невизначеність, зумовлена початком переговорів, все ж позитивно вплинула на мотивацію бійців. На думку деяких із них, справедливим закінченням війни буде повернення до кордонів 1991 року і притягнення до кримінальної відповідальності всіх військових злочинців.
Водночас деякі з них вважають, що справедливий світ – неможливий. А інші не бачать сенсу в тимчасовому припиненні вогню, “бо це однозначно буде підготовкою до наступного удару”,
“До кінця перемир’я вони зможуть напасти на нас зі ще більшою силою. Я на війні з 2016 року і пам’ятаю, як їздили спостерігачі. Чи це допомогло? Зовсім ні! Справедливий світ – це дуже важке питання для мене як військового. Тому що за весь цей час було втрачено багато територій і загинули чимало людей. Особисто для мене зупинка війни у будь-якому разі буде несправедливою”, – зазначив боєць “Гашик”.
Як відомо, армія РФ знову посилила атаки на Покровському напрямку. Ключові напрями наступів – саме під Покровськом, де окупанти намагаються вийти на трасу, яка з’єднує Покровськ із Костянтинівкою.
“Мені хочеться, щоб Європа, Америка і весь світ зійшлися на тому, що агресору не можна давати окупувати чужі території й вбивати там людей. Тому що це сигнал для всіх людей, подібних до Путіна, що вони можуть творити те, що хочуть, а потім з ними просто домовляться про якусь заморозку”, – наголосив військовослужбовець із позивним “Мірзоян”, якому було 15 років, коли 2014 року РФ окупувала його рідний Луганськ. Тому за 10 років він не вірить, що зможе повернутися додому.
Нагадаємо, у Покровську попри обстріли все ще залишаються проживати 2390 людей. Судячи зі зведень Генштабу, Покровський напрямок знову найгарячіший на лінії фронту.