РФ незабаром зможе ефективно боротися з популярними моделями дронів, які використовують українські військові, здолавши таким чином перевагу України.
Про це повідомляє ВВС з посиланням на The Guardian.
Українські військові активно застосовують дрони на лінії фронту. А в боях на Сході країни вони відіграють чи не ключову роль.
“Проте останнім часом занепокоєння в Україні викликає той факт, що росіяни вже незабаром зможуть успішно збивати найпопулярніші моделі дронів, які використовують українці. Йдеться про безпілотники китайського виробника DJI”, – зазначає видання.
Дрони DJI: що про них відомо
Китай ще рік тому заборонив використання дронів DJI у військових цілях. Але на практиці їх у великих кількостях закуповують донори з Європи та США і перевозять через кордон.
“Ці БпЛА виявилися найефективнішими для розвідки на місцевому рівні, їх також можна легко модифікувати для скидання гранат з повітря. Утім військові повідомляють, що дрони DJI поступово втрачають свою ефективність, тому що російські засоби радіоелектронної боротьби зменшують їхній радіус дії”, – повідомляє видання.
За словами українських операторів дронів, вже за три-чотири місяці дрони DJI не можна буде використовувати, через те, що росіяни навчились ефективно їх глушити. Це означає, що Україні доведеться терміново шукати замінники у галузі, яка за 14 місяців війни розвивалась, мабуть, найбільш динамічно.
Яку роль відіграють дрони у веденні бойових дій
“У Бахмуті, де видимість обмежена руїнами будівель, загін безпілотників може покривати лише кілька сотень метрів, тоді як раніше їхня дальність становила у 10-20 разів більше. У Миколаєві ми могли покрити 15 км, а в Бахмуті лише 500 метрів – і навіть ці 500 метрів важко здолати двома безпілотниками”, – розповів виданню оператор безпілотників.
Зазначається, що бойові дрони – надзвичайно витратний ресурс. Іноді дрон не тримається й дня, а часом може зберігатися кілька місяців.
Читайте також: В розвідці описали сценарій, за яким російські дрони можуть прорвати систему ППО України
Чим можуть замінити DJI
Щоб не залишити ЗСУ без “очей”, українські військові взялися тестувати інші види БпЛА, серед яких українські безпілотники Windhover.
“Вони мають більший радіус дії. Хоча тризубий шестироторний пристрій розроблявся ще до війни, саме зараз його почали активно тестувати військові”, – повідомляє видання.
За прогнозами фахівців, для заміни DJI на передовій потрібно поєднати розвідувальні БпЛА більшого радіусу дії, як-от Leleka-100, який коштує близько 50 тис. доларів і має радіус дії до 100 км, з дронами-камікадзе типу FPY – легкими, високошвидкісними гоночними дронами з прикріпленими бомбами, якими керують через гарнітуру.
Читайте також: Financial Times дізналася, хто створив українські дрони, які вразили військові аеродроми РФ
Українські безпілотники
Наприкінці березня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров показав перші три ударні роти українських безпілотників.
Вони виконуватимуть розвідувальні та ударні місії. Наводитимуть артилерію, допоможуть ЗСУ бути максимально ефективними під час міських боїв та зберігати життя.
“Пікапи знадобляться для рейдів мобільних груп у тил ворога, доставки вантажів та евакуації поранених. Старлінки — безперебійний зв‘язок на полі бою. Все це — наша конкурентна перевага над росіянами”, – розповів Федоров.
Читайте також: Україна розробляє безпілотники, що нищитимуть іранські “шахеди”: В Мінцифри повідомили деталі
На початку березня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що влада купуватиме в українських компаній усі безпілотники, які вони можуть виробити. В бюджеті Міноборони для цього є 20 млрд грн.