Сибіга про Спецтрибунал
Сибіга і Зеленський. Фото: Офіс президента

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна відкрита до “нової сторінки” відносин з Угорщиною.

Про це він сказав перед початком засідання Ради ЄС у закордонних справах 11 травня у Брюсселі.

За його словами, Київ має пропозиції, які сприятимуть покращенню відносин між країнами. Також він висловився про вимоги Угорщини, зокрема, щодо меншин на Закарпатті.

“Ми відкриті до нової сторінки двосторонніх відносин. І ми маємо пакет пропозицій та готові їх обговорювати з нашими угорськими партнерами. Передусім, щоб зняти питання угорських меншин в Україні, яке псувало і отруювало наші двосторонні відносини, з порядку денного”, – відповів міністр.

Сибіга додав, що Україна передавала відповідні сигнали щодо цього угорській стороні. Також, за його словами, Київ зацікавлений у встановленні двостороннього діалогу, як на рівні очільників відомств, так і лідерів.

Нагадаємо, лідер партії “Тиса”, яка виграла вибори в Угорщині з величезним відривом від суперників, заявив, що уряд чинного прем’єра Віктора Орбана має невідкладно  скласти повноваження. Водночас Мадяр заявив, що готовий сісти за стіл переговорів із Путіним.

Читайте також: Мадяр взяв курс на “чесне партнерство” з Україною і погодився на зустріч із Зеленським

Водночас повідомлялося, що Мадяр хоче, щоб угорській меншині в Україні надали більше прав. Це є умовою для схвалення початку р про вступ України до ЄС,

Читайте також: Угорщина повернула Україні захоплені цінності Ощадбанку, – Зеленський

Подібні

Парламент Італії підтримав покрокове зняття санкцій з РФ після закінчення війни, – ЗМІ

Ключовою умовою для цього в резолюції названо повне завершення війни

Міноборони готує реформу, яка передбачає збільшення доплат для військовослужбовців, – Свириденко

Триває підрахунок, як збалансувати бюджет

Бельгія й досі залишається одним з ключових імпортерів сталі з РФ і береже олігарха Лісіна від санкцій ЄС, – ЗМІ

Наразі Росія забезпечує 58% постачання слябів до ЄС і Бельгія купує третину цього обсягу

Знищено склади зброї та техніки: ВМС ударили “Нептунами” по об’єкту РФ у Севастополі

Ціллю став військовий об’єкт загарбників у бухті Стрілецька