Перша віце-прем’єрка — міністерка економіки України Юлія Свириденко відвідала Черкащину, де зустрілася з керівництвом ОВА та підприємцями.
Під час зустрічі вона на своїй сторінці у Facebook відзначила ефективність програм підтримки реального сектору на підприємствах Черкащини. Також представниця Уряду звернула увагу на необхідність зростання обсягів державних закупівель у вітчизняних виробників.
“Неодноразово звучало нерозуміння з боку українських виробників щодо дій окремих державних замовників, які свідомо дискримінують українські товари у своїх закупівлях. Навіть коли ті дешевші і якісніші. Не кажучи вже про те, що при купівлі українського товару до 40% його вартості повертається назад у бюджет податками. Цими податками ми фінансуємо оборону. Тому кожен такий кейс буде уважно розглянутий”, – написала Юлія Свириденко.
Відзначив тісну співпрацю влади та промисловців й голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.
“На регіональному рівні ми не лише здійснюємо активну промоцію державних програм, також працюємо над прямою допомогою підприємництва. Зокрема, готуємо зміни до обласної Програми підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва щодо запровадження ваучерної підтримки бізнесу. Ми неодноразово проводили комунікацію з Фондом розвитку підприємництва та розглядаємо можливість долучитися до компенсації з місцевого бюджету відсоткової ставки за кредитами “5-7-9”. Це ж стосується і компенсації частини відсоткової ставки за іпотечними кредитами “єОселі”, – зазначив він у соціальних мережах.
У рамках реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9» підприємства області з початку повномасштабної війни отримали 7,3 млрд грн кредитів, а у межах грантових програм “єРобота” бізнес регіону залучив державного фінансування на понад 163 млн грн.
Зокрема, на Черкащині підприємці отримали грантів на переробку на майже 128 мільйонів гривень. Завдяки цьому в області активніше розвивається харчова, швейна, металообробна промисловість та інші галузі.
Як наслідок, Черкаська область може похвалитися позитивними тенденціями у розвитку економіки. Так, обсяги промислового виробництва зросли на 20,9%, обсяги експорту товарів – на 6,5%, обсяг прийнятого в експлуатацію житла – у 2,9 рази, індекс сільськогосподарського виробництва становить 122%. В регіоні зібрано 4,5 млн тон зернових і зернобобових.
“Певен, що поєднання інструментів – державних і місцевих – дадуть потрібний результат. Для нашої економічної стійкості та міці. А значить – для підсилення обороноздатності країни”, – резюмував Ігор Табурець.