ЄС проти визнання Криму російським
Фото: depositphotos.com

У Європі стурбовані тим, що розбіжності щодо одностороннього проєкту “мирної угоди” адміністрації Дональда Трампа, де вказане визнання Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО наприкінці червня.

Про це пише видання Financial Times.

“Адміністрація Трампа представила Києву проєкт угоди з умовами, дуже вигідними для Москви, включаючи визнання США суверенітету Росії над Кримом. Західні посадовці повідомили, що європейські столиці не підтримають жодних кроків США щодо визнання Криму російським або тиску на Київ, щоб той погодився на це”, – пише видання. 

Посадовці з ЄС анонімно повідомили, що будуть дотримуватися своєї давньої позиції: не приймуть нічого, що стосується суверенітету України, проти чого виступає президент України Володимир Зеленський.

Неприйнятна позиція

“Для європейців ідея визнання анексії Криму є неприйнятною, оскільки це зруйнувало б заснований на правилах порядок, який протягом поколінь забезпечував мир на континенті. Крим і прагнення членства в НАТО – є для нас “червоною лінією”. Ми не можемо від них відмовитися”, – заявив неназваний високопосадовець з ЄС. 

Співрозмовники видання вказують, що адміністрації Трампа вже було сказано, що європейські столиці не зможуть визнати Крим російським.

“Найбільші європейські держави НАТО повинні “відрадити” Вашингтон від односторонніх дій”, – додав один зі співрозмовників. 

Читайте також: “Ви не можете відмовитися від того, чого у вас немає”: реакція ЄС на угоду США про Крим

Як повідомляє LRT, міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що не може бути жодного визнання претензій Росії на Крим, оскільки “це підриває міжнародне право та подає небезпечний сигнал агресорам”. 

“Це не може бути предметом обговорення, це небезпечна територія, бо надсилає сигнал: якщо ти окупував територію і утримував її кілька років, то можеш претендувати на її законне володіння. Ставлячи під сумнів принципи міжнародного права, ставлячи під сумнів статус Криму, ми відкриваємо пекло, з якого повилазять демони, яких ніхто не зможе стримати”, – наголосив дипломат.

Він вважає, що такі сигнали з боку США можуть “суттєво послабити їхній авторитет та вплив у глобальній політиці”.

Читайте також: Керівник МЗС Польщі звернувся до Росії: “Ви більше ніколи тут не будете володарювати”

Криза у НАТО

Зазначається, що статус Криму може спричинити серйозну дипломатичну кризу в НАТО.

“Перед пропозицією США представники НАТО намагалися применшити внутрішні розбіжності щодо України, наполягаючи, що щорічний саміт лідерів Альянсу в Гаазі буде присвячений питанням оборонних витрат, а не війні, за словами учасників обговорень. Однак запропонована Трампом угода і можливість того, що США можуть відмовитися від переговорів, звинуватити Київ і нормалізувати відносини з Москвою, можуть призвести до розколу серед лідерів НАТО”, – коментують співрозмовники видання.

У публікації припускають, що подібні розбіжності, ймовірно, поглибляться і в ЄС, зокрема щодо того, що робити з економічними санкціями, введеними Євросоюзом проти Росії, якщо Вашингтон вирішить зняти свої обмеження.

“Ситуація виглядає дуже погано. Будь-який крок США з визнання Криму частиною Росії або вимога до європейських столиць пом’якшити санкції проти Москви знищить єдність ЄС”, – зазначив один з європосадовців.

Читайте також: У Британії оголосили про скасування “мирних переговорів” по Україні: що відомо

Подібні

У Києві внаслідок атаки РФ вже дев’ятеро загиблих: під завалами шукають дітей

Окупанти поцілили у житловий будинок у Святошинському районі

Нова Зеландія оголосила про розширення своєї допомоги Україні: про що йдеться

“Нова Зеландія непохитно підтримує Україну проти незаконного та неспровокованого вторгнення Росії”

Венс заявив, що США “оптимістично налаштовані” щодо досягнення миру в Україні

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Америка позитивно налаштована і вірить,…

Віткофф знову планує відвідати Москву: відома дата

Спеціальний посланник президента США Стівен Віткофф планує знову приїхати до Росії. Про…