Суд обрав запобіжний захід судді Господарського суду Києва за підозру в держзраді
Фото: ДБР

В Україні обрали запобіжний захід судді Господарського суду Києва у вигляді застави в 1 мільйон гривень. Таким чином суддя підтвердив обґрунтованість підозри ДБР щодо державної зради, вчиненій фігурантом за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомляють у Державному бюро розслідувань.

Також обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою колишнім президенту та прем’єр-міністру України. Раніше працівники ДБР оголосили повідомили судді Господарського суду Києва та колишньому вищому керівництву держави.

Встановлено, що ще в 2011 році РФ залучила до підривної діяльності проти України тодішніх президента, прем’єр-міністра України та суддю Господарського суду Києва, а також керівників різних ланок судової системи. Керівництво Росії розробило план, відповідно до якого обороноздатність агресора будуть фінансуватися шляхом держбюджету України під приводом виконання рішення Господарського суду Києва про погашення неіснуючого боргу. Йдеться про 405,5 мільйона доларів за поставлений природній газ ще в 1996-1997 роках.

За розробленою фігурантами схемою, у серпні 2012 року до Господарського суду Києва мо рф подало позов до Кабінету Міністрів України про стягнення понад 3 мільярдів гривень з держбюджету.

Росіяни розраховували на те, що ще в 2004 році на той час прем’єр-міністр, а надалі президент України, обіцяв їм сприяти у виконанні цих судових рішень. Проте, через відсутність договірних правовідносин між позивачем та відповідачем суддя мав відмовити у відкритті провадження у справі.

Попри сплив строків позовної давності та відсутність гарантій держави за боргами підприємства, а також за відсутності доказів самого факту існування боргу підприємства за контрактами, суддя задовольнив позов Міністерства оборони РФ понад 3,1 мільярда гривень. На виконання зазначеного незаконного рішення суду на користь РФ з України стягнули частину коштів.

З початком війни та зі зміною керівництва держави, іншим суддею Господарського суду в 2014 році скасували це незаконне рішення. Однак повернути безпідставно стягнуті в інтересах Росії кошти так і не вдалося. Надалі гроші пішли на фінансування так званої “СВО”.

Дії підозрюваних кваліфіковані як державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб. Їм загрожує до 15 років в’язниці.

Нагадаємо, дружина начальника Головного оперативного управління Державного бюро розслідувань Ірина Гейда має елітну нерухомість. Загальна вартість її майна становить 390 тисяч доларів, хоча офіційно вона не має бізнесу.

Подібні

Обвинувачення буде просити ВАКС призначити Чернишову заставу у 120 млн грн, – прокурор

“Скорше за все застава буде внесена”

Союзники по НАТО домовилися пом’якшити критику щодо РФ в своїй заяві після саміту, — The Telegraph

Формулювання в комюніке саміту було значно коротшим, ніж зазвичай

У Кремлі висунули нову умову “припинення війни”: щоб Україна скасувала навчання ЗСУ в країнах Заходу

Навчання у західних країнах пройшли понад 200 тисяч українських військових

Гурт Kozak System відвідав поранених прикордонників на Харківщині та влаштував терапію музикою

Музиканти виступили з найвідомішими хітами, які прикордонники співали разом із ними