Президент Фінляндії Александр Стубб вважає, що зрештою Європі доведеться відновити діалог із Росією.
Про це він сказав в інтерв’ю газеті Helsingin Sanomat
За його словами, це значною мірою залежить від того, чи відповідає політика США щодо Росії та України інтересам Європи. Тому Стубб визнав, що в якийсь момент “в інтересах Європи буде відновити дипломатичні канали з Росією”.
“У Європі РФ розглядають як найбільшу загрозу безпеці, тоді як у США це не обов’язково сприймається саме так. І це, ймовірно, залежить від того, чи відповідає інтересам Європи поточна політика США щодо Росії чи України. Якщо відповідь така, що, можливо, ні, то ми, ймовірно, наближаємося до моменту, коли деякому європейському лідеру варто буде скоординовано взаємодіяти з президентом Путіним. Ця дискусія ведеться серед європейських лідерів протягом останніх двох років”, – висловився він.
Окрім цього, фінський лідер наголосив на ролі України у стримуванні російської агресії проти Європи. За його словами, наразі Київ має найбільшу та найсучаснішу армію в Європі. А Європі, своєю чергою, потрібна Україна для стримування РФ.
“Адже навіть після закінчення війни російська загроза не зникне. Для нас було б вигідно, якби Україна була членом і ЄС, і НАТО”, – додав Стубб.
Нагадаємо, президент Естонії заявив, що Європі потрібно було починати мирні переговори з РФ ще у 2022-му році. Мовляв, “Європа втратила найкращу можливість всадити нападника за стіл переговорів”.
А раніше FT писало, що у Кремлі послали на “три букви” радників Макрона, які хотіли включити Європу в переговори по Україні. Ушаков відповів на ініціативи Франції нецензурною відмовою.








