Шевченківський районний суд скасував арешт частини майна родини Гринкевичів. Зазначається про будівлю, приміщення та земельну ділянку, які належать ТОВ “ВТ Девелопмент”, який входить в орбіту скандального львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.
Про це йдеться в ухвалі суду.
Наразі власником “ВТ Девелопмент” через ТОВ “Ясниський край” є львів’янин Максим Станкевич. Проте ще влітку минулого року бенефіціаром компанії була вказана Світлана Гринкевич – дружина Ігоря Гринкевича, якого затримали наприкінці грудня при спробі дати 500 тисяч доларів хабаря працівнику ДБР. Також він є підозрюваним у справі щодо махінацій із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.
Відтак, 22 січня 2024 року Печерський районний суд міста Києва арештував майно “ВТ Девелопмент” у Львові, а саме:
- будівлю площею 3100 квадратних метрів на вулиці Героїв УПА, 72, у Львові;
- нежитлові приміщення холодильника-розподілювача на вулиці Апостола Данила, 14, площею майже 1760 квадратних метрів;
- земельну ділянку площею 0,15 гектарів на вулиці Героїв УПА.
Арешт на майно “ВТ Девелопмент” наклали в рамках досудового розслідування щодо контрактів Міноборони з ТОВ “Трейд лайнс рітейл”, власником якого є Роман Гринкевич, і ТОВ “БК Сітіград”, який очолює Володимир Вдов’як. Адвокат “ВТ Девелопмент” заявив у суді, що компанія не пов’язана “з фактами укладення та виконання договорів, які предметом досудового розслідування”.
Також суд встановив, що слідчі не надали доказів протиправної діяльності компанії – вона не є стороною договорів, які розслідують, а майно придбали задовго до їх укладення. Тому там вирішили, що подальше збереження арешту майна “не виправдовується потребами досудового розслідування” і скасував його.
Це одне із трьох відомих кримінальних проваджень щодо Ігоря Гринкевича. В основній справі, щодо постачання неякісного одягу для військових, підозрюваними є Ігор Гринкевич разом із сином Романом та ще трьома людьми. Наразі строки досудового розслідування продовжили до 17 липня цього року, а у справі хабаря – до кінця червня 2024 року.
Справа Гринкевичів: що відомо
Наприкінці грудня 2023 року правоохоронці затримали львівського бізнесмена, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань. Джерело у правоохоронних органах підтвердило “Суспільному”, що йдеться про Ігоря Гринкевича – одного з найбільших постачальників Міністерства оборони України. Згодом Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави у понад 420 мільйонів гривень.
Читайте також: Голова Львівської ОВА розповів про зв’язок з Гринкевичем, який розкрав мільярд на закупівлях для ЗСУ
Згодом у Міноборони заявили про розірвання усіх договорів, укладених з компаніями Гринкевичів. Таке рішення прийняли після оприлюднення інформації про можливу протиправну діяльність львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який є одним із найбільших постачальників Міноборони.
Читайте також: Справа Гринкевича – суд зменшив суму застави і лишив фігуранта під вартою до середини квітня
Нагадаємо, міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що діяльність правоохоронних органів у так званій справі Гринкевичів призводить “до відлякування бізнесу від співпраці з державою”. Він вважає, що зрештою це виливатиметься у те, що наступні державні закупівлі будуть обходитися платникам податків ще дорожче.