відставка Лісового і Ляшка
Фото: Верховна Рада/Facebook

У 2025 році загальна норма витрат на одного народного депутата України становить 2,28 мільйона гривень. Більша частина коштів передбачена для зарплат помічників-консультантів. 

Про це пише видання “Економічна правда”.

Найменше з цієї суми – 670 гривень на рік – йдуть на компенсації витрат на організацію зустрічей з виборцями. Зокрема, період роботи народного депутата зараховується до стажу державної служби, що дає право на надбавку за вислугу років та додаткову оплачувану відпустку. 

Народному обранцю присвоюється перша категорія, перший ранг державного службовця. Щороку в кожного нардепа є 45 днів оплачуваної відпустки в міжсесійний період, також вони можуть безкоштовно тримати медичне обслуговування в спеціалізованих закладах. 

Також обранці, які звільнилися до 2017 року, мають право на спецпенсії в розмірі 70% від суми місячної зарплати теперішнього нардепа з урахуванням усіх доплат. Крім того, за час своєї роботи народні депутати звільняються від мобілізації, а після закінчення терміну мають право повернутися на попередню роботу. 

Фото: Економічна правда

Кожен з нардепів має право на державну охорону для себе та членів своєї сім’ї як вдома, так і на роботі. Також у кожного депутата може бути до 31 помічника-консультанта. Четверо з них зараховуються на державну службу, а решті нардеп самостійно розподіляє заробітну плату з загального фонду.

Народному обранцю можуть оплатити підвищення кваліфікації. Також він може навчатись в освітньому закладі та вивчати іноземні мови. Місцеві державні адміністрації мають безоплатно організовувати зустрічі депутатів з виборцями. Всі витрати беруть на себе місцеві бюджети.

Також народні депутати можуть скористатись правом компенсації вартості оренди житла або готельного номера. Серед пільг, які є у народних обранців – компенсація вартості проїзду в розмірі 7,5 тисяч гривень на місяць у 2025 році.

Зокрема вони мають право на першочергове отримання квитків на будь-який вид транспорту. Нардепи мають право й на квиток у бізнес-класі літака та ну першому або другому класах на пасажирському судні.

Народні депутати також можуть до 25 годин на місяць користуватись автопарком Верховної Ради України. Цими автомобілями не можна поїхати в іншу область. 

Нагадаємо, станом на листопад 2024 року найбільші пенсії отримували пенсіонери з Києва. Водночас найменші виплати мають люди із західних регіонів України.

Подібні

Суд арештував ексзаступника мера Харкова за підозрою у розкраданні коштів на фортифікаціях

Руденка підозрюють у заволодінні 5,4 мільйона гривень бюджетних коштів

Рада ЄС продовжила санкції проти РФ ще на 6 місяців

Йдеться про економічні санкції з широкого спектра обмежень

Порошенко задекларував, що подарував мільйон доларів: в “ЄС” назвали це “подарунком дітям”

Також нардеп зазначив, що 25 квітня сплатив 237 860 гривень на проживання у Туреччині

Бійці ДПСУ знищили два російські дрони на Північно-Слобожанському напрямку

Ці безпілотники є частиною гібридної тактики ворога, спрямованої на залякування