Заставу у понад 120 млн грн за віцепрем’єра-міністра національної єдності Олексія Чернишова, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні хабаря, внесла його дружина і ще два суб’єкти.
Про це повідомив журналіст Михайло Ткач.
За його даними заставу внесли:
- Чернишова Світлана Олександрівна (дружина) -10 000 000 грн (30.06.2025);
- Бедя Дарія Суренівна – 44 000 000 грн (01.07.2025);
- ТОВ “Форавто тор”- 66 000 000 грн (01.07.2025);
- Чернишова Світлана Олександрівна – 2 668 грн (02.07.2025).
“Бедя Дарія та ТОВ “Форавто тор” мають ознаки підставних. Зʼясовуємо. Звернулись до пана Чернишова за поясненнями звʼязків”, – прокоментував Ткач.
Що кажуть ті, хто вносив гроші
У матеріалі “Схеми” (Радіо Свобода) зазначають, що найбільшу частину застави – 66 млн гривень за віцепрем’єра-міністра національної єдності Чернишова надало ТОВ “Форавто тор” з Дніпра. Однак її директор та власник Едуард Мартиненко каже, що нічого не знає про внесення цієї застави.
“Ця компанія була зареєстрована у квітні 2025 року і спеціалізується на гуртовій торгівлі деталями для автомобілів. Одноосібним директором та власником цієї компанії є Едуард Мартиненко. Він також керує і володіє дніпровською компанією ТОВ “Кастомбуд”, яка була створена в червні цього року і має основний вид діяльності – це будівництво житлових та нежитлових будівель”, – йдеться у матеріалі.
У коментарі Мартиненко підтвердив, що є керівником “Форавто тор”, але про внесення застави за Чернишова “чує вперше”.
“Мені про це невідомо. Я не буду з вами розмовляти, перепрошую”, – відповів він журналістам.
У матеріалі вказано, що ще 44 млн застави за віцепрем’єра внесла Дарія Бедя – менеджерка групи компаній DIM, співвласниками якої є забудовник Олександр Насіковський і бізнесмен та інвестор Максим Кріппа.
“Насіковський повідомив, що про внесення застави співробітницею йому “невідомо” і що від імені компанії її на це “ніхто не уповноважував”, – повідомляють у матеріалі.
Також повідомляють, що дружина міністра – Світлана Чернишова, внесла 10 мільйонів гривень, а згодом ще 2 668 гривень.
“Її заощаджень, судячи з декларації Чернишова за 2024 рік, вистачало для внесення вказаної суми”, – зазначають у публікації.
Справа Чернишова
23 червня 2025 року Чернишов отримав підозру в зловживанні службовим становищем та одержанні хабаря в особливо великому розмірі. Це стосується справи про корупцію в Міністерстві розвитку громад і територій, яке Чернишов очолював у 2020—2022 роках.
27 червня призначили заставу в 120 млн грн. Його адвокат 1 липня заявив, що заставу не внесли та подаватимуть апеляцію на рішення суду.
Читайте також: Чернишов залишився на посадах міністра і віцепрем’єра: так вирішили у ВАКС