Європейські посадовці заявляють, що адміністрація Дональда Трампа “зменшила свою участь у зусиллях” із запровадження санкцій проти РФ. Для прикладу наводять факти, що США були практично відсутні в кількох робочих групах для боротьби зі спробами РФ обійти санкції.
Про це пише Bloomberg з посиланням на неназваних європейських посадовців.
“США здебільшого не реагують на діяльність однієї з груп, яка зосереджена на тому, щоб перешкодити росіянам отримати деталі та обладнання, що використовуються для виробництва зброї. Інша група, в якій США не беруть участі, присвячена моніторингу та забезпеченню дотримання встановленого “Групою семи” верхнього ліміту цін на російську нафту”, – йдеться у матеріалі.
Зазначають, що наразі не зрозуміло, чи США прийняли активне рішення про згортання своєї участі, чи їм просто не вистачає ключових кадрів.
Співрозмовники видання кажуть, що в деяких зустрічах брали участь “молодші посадовці з невеликими повноваженнями щодо прийняття рішень”.
Санкції проти РФ
“Санкції, запроваджені проти Росії після вторгнення в Україну, стають головною точкою напруги між Вашингтоном і європейськими союзниками Києва, оскільки президент Дональд Трамп наполягає на припиненні конфлікту. Трамп заявив, що готовий посилити санкції проти Росії, якщо Москва не буде серйозно брати участь у мирних переговорах. Європейські посадовці заявили, що було мало ознак підготовки до такого кроку, і незрозуміло, які дії, якщо такі є, вживають США для боротьби з обходом існуючих заходів”, – йдеться у публікації.
Зазначається, що у березні адміністрація Трампа “таки посилила свої обмеження”, дозволивши деяким банкам припинити дію ліцензії на здійснення платежів за енергоносії. Але перед тим, у лютому, США вже вийшли зі складу робочої групи KleptoCapture, яка була створена адміністрацією Байдена з широким мандатом на застосування заходів проти Росії.
Читайте також: США обіцяють Європі участь у мирних переговорах по Україні, бо РФ хоче зняття санкцій ЄС, – Bloomberg
“Після того, як режим санкцій сформувався у 2022 році, США та їхні союзники створили низку робочих і цільових груп для координації своїх зусиль із забезпечення їхнього дотримання. Всі вони розглядають обмеження доступу Москви до технологій і деталей, необхідних для товарів для ведення бойових дій, як пріоритет і приділяють особливу увагу перекриттю торгівельних шляхів через треті країни, такі як Об’єднані Арабські Емірати та Індія, якими користується Росія”, – йдеться у публікації.
Наголошується, що ця робота включає спільні заходи, санкції проти компаній у третіх країнах, які допомагають Москві, і дипломатичний тиск на ці країни з метою перекриття торгівельних маршрутів.
“Велика Британія, Європейський Союз та інші союзники по G7 продовжують координувати ці зусилля”, – заявили офіційні особи.