Сполучені Штати Америки ввели мита до 3521% на імпорт сонячних панелей із чотирьох країн Південно-Східної Азії.
Про це повідомляє Bloomberg.
Мита, оголошені 21 квітня, є кульмінацією річного торгового розслідування. Воно виявило, що виробники сонячних батарей у Камбоджі, Вʼєтнамі, Малайзії та Таїланді несправедливо отримували вигоду від державних субсидій і продавали експорт у США за цінами, нижчими за собівартість.
Розслідування було ініційовано ще за колишнього президента США Джо Байдена. За даними Міністерства торгівлі, для Камбоджі мита встановили на рівні 3521%, що відображає рішення країни припинити участь у розслідуванні.
Так, компанії у Вʼєтнамі отримають мита в розмірі до 395,9%, тоді як у Таїланді вони встановлені на рівні 375,2%. Ставки для Малайзії були встановлені мита на рівні 34,4%. Для окремих компаній встановлено підвищені мита.
Торік США імпортували сонячне обладнання на суму 12,9 мільярда доларів з чотирьох країн, які підлягатимуть новим митам. Це становить близько 77% від загального імпорту модулів.
Нагадаємо, Трамп офіційно оголосив про початок тарифної або “торгової” війни одночасно з усіма державами світу. Він запровадив мита на імпорт до США на рівні від 10% до 50%. А також 25% мита на всі автомобілі іноземного виробництва.
Згодом Китай заявив, що введе додаткові 34% мита на всі американські товари. Тоді Трамп запровадив додаткові 50% мита і зрештою загальні митні тарифи на імпорт китайських товарів у США досягли 104%. Таким чином Китай відповів на 50% мита і загальна цифра тарифів на американський імпорт сягнула 84%.
Читайте також: Пекін може відповісти Трампу захопленням світових ринків, — New York Times
Згодом, 9 квітня, Трамп несподівано оголосив, що на 90 днів призупиняє дію оголошених ним безпрецедентних тарифів щодо більшості країн світу – без чіткої конкретики, на кого саме і як буде поширюватися це рішення. Утім, це не скасовує 10% тарифи для всіх, крім Китаю. Для Пекіна тарифні ставки Трамп зросли до рекордних 125%. І тут же він заявив про бажання зустрітися з главою Китаю Сі Цзіньпіном “для врегулювання ескалації в торгівельній війні між двома країнами”.
Читайте також: У Китаї заявили, що готові до переговорів із США щодо митних тарифів, але якщо до них виявлять повагу
А 10 квітня Трамп підняв мита для Китаю до 145% і вже наступного дня у Пекіні оголосили про збільшення свого мита для США до 125%. Вже наступного дня лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав ЄС “об’єднати зусилля” у протистоянні США.
Читайте також: США погрожують Китаю митом у 245% – що відомо