Представники США і Латвії 12 квітня підтвердили, що в Україні перебувають їхні військовослужбовці. При цьому вони наголосили, що ці солдати не беруть жодної участі в бойових діях.
Зокрема координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі в інтерв’ю Fox News заявив, що в американському посольстві в Україні є “незначна військова присутність”.
Що роблять американські військові в Україні
“У посольстві є невеликий військовий контингент США, який працює разом з офісом аташе з питань оборони, щоб допомогти нам працювати над підзвітністю обладнання, яке надходить в Україну і виходить із неї”, – сказав він.
Представник Білого дому наголосив, що американські військові в посольстві “не воюють на полі бою”.
“Не було ніяких змін у рішенні президента про те, що американські війська в Україні не будуть брати участь у цій війні”.
Що відомо про місію латвійських військових в Україні
Міністерство оборони Латвії повідомило, що відправило військовослужбовців в Україну “для виконання певних допоміжних функцій, включно з охороною посольства Латвії в Україні”. Також вони охороняють вантажі. Участі у бойових діях не беруть.
У відомстві наголосили, що принципово не коментували інформацію про витік американських документів, оскільки “очевидно, що мета цієї дії – дискредитація збройних сил України та їхнього планованого контрнаступу”.
Читайте також: У США оцінили вплив “злитих” секретних документів на контрнаступ України
Витік секретних документів Пентагону
Документи Пентагону з’явилися в мережі минулого місяця на платформі соціальних мереж Discord. Згідно зі скріншотами дописів, які переглянув CNN, пости являють собою фотографії зім’ятих документів, покладених на журнали та оточених іншими випадковими об’єктами, такими як пакети на блискавці та клей Gorilla Glue. Джерело, знайоме з такими документами, розповіло CNN, ніби їх поспіхом згорнули і засунули в кишеню, перш ніж вилучити з безпечного місця.
Суворо секретні документи Пентагону, які були оприлюднені у мережі, свідчать про те, що США шпигували за президентом України Володимиром Зеленським.
Крім того, в одному з документів Пентагону, нібито йдеться, що в лютому й березні в Україні перебували 50 солдатів британського спецназу, а також 17 латвійських, 15 французьких, 14 американських і один нідерландський військовослужбовець.
Читайте також: У соцмережі злили документи про контрнаступ України: Пентагон з’ясовує, звідки був витік