США відправили до України першу частину свого енергетичного обладнання для підтримки енергетичної інфраструктури країни після ракетних атак з боку Росії.

Про це повідомляє Reuters.

Повідомляється, що першим траншем стало енергетичне обладнання на суму близько $13 мільйонів. Також є інформація, що вже цього тижня зі Сполучених Штатів прибудуть ще два літаки з обладнанням.

“Росія намагається заморозити українців до смерті, коли настає зима. Наша стратегія зараз у першу чергу полягає в тому, щоб допомогти Україні захистити себе від цих нападів на цивільну енергетичну інфраструктуру, тому що це може призвести до гуманітарної катастрофи”, – цитує видання високопоставленого американського чиновника.

“Обладнання відправлено з військової бази США. Перший транш є частиною допомоги розміром 53 мільйони доларів, оголошених минулого місяця після того, як Україна заявила, що їй потрібні трансформатори та генератори, а також системи протиповітряної оборони”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що заступник міністра енергетики США Девід Терк днями зустрівся з представниками нафтогазових компаній, щоб визначити варіанти підтримки енергетики України.

Подібні

Зеленський підтвердив нічні удари по нафтобазах у Керчі, порту “Кавказ” та російській ППО

Внаслідок ударів у Криму заборонили продаж пального цивільним

Армія РФ атакувала енергетику України: є постраждалі

Також відомо про різноманітні руйнування

Травень став найсмертоноснішим для мирних жителів України з 2022 року, – доповідь ООН щодо війни

Щонайменше 274 цивільних українців стали жертвами повітряних атак РФ

Нідерланди нададуть Україні 178 млн євро та газові турбіни для підготовки до зими

Україна вже передала партнерам перелік пріоритетних потреб