Фото: сайт президента Росії

Спільна слідча група (JIT) у своєму звіті оголосила, що існують вагомі підстави вважати, що рішення про постачання зенітно-ракетного комплексу “Бук” бойовикам “ДНР”, з якого збили малазійський Боїнг МН17, було прийняте особисто президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це повідомляє видання NL Times за результатами пресконференції.

Група опублікувала підсумки розслідування щодо осіб, відповідальних у Російській Федерації за збиття літака рейсу MH17 ракетою “Бук”. І в наявних записаних телефонних розмовах російські чиновники кажуть, що рішення про надання військової підтримки залишається за президентом.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

“Рішення навіть відкладається на тиждень, “тому що є тільки один, хто приймає рішення…, людина, яка зараз перебуває на саміті у Франції”. У цей час, 5 і 6 червня 2014 року, президент Путін перебував у Франції на святкуванні Дня висадки союзників під час Другої світової”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що існує конкретна інформація про те, що прохання бойовиків “ДНР” було передано президенту РФ, і що це прохання було задоволено.

“Невідомо, чи згадується в запиті система “Бук”. Трохи пізніше з’являються більш важкі системи ППО, в тому числі і “Бук”, з якого збили MH17. Хоча ми говоримо про вагомі докази, висока планка повних і переконливих доказів не досягнута. Крім того, президент користується імунітетом на посаді глави держави”, – йдеться у звіті.

JIT поділилася своїми висновками з найближчими родичами 298 жертв і опублікувала звіт. Попри те, що було виявлено багато нової інформації про різних причетних осіб, докази на даний момент недостатньо конкретні, щоб призвести до нових судових переслідувань.

Водночас в прокуратурі Нідерландів заявили, що оскільки Путін володіє імунітетом як глава держави, то він не може зазнати судового переслідування у справі МН17 .

Нагадаємо, що Європейський суд у справах людини 25 січня визнав, що у 2014 році Росія окупувала частину українських територій. А саме – частину Донбасу.

У листопаді 2022 року окружний суд Гааги визнав двох громадян Росії і одного українця – Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського і Леоніда Харченка – винними в аварії пасажирського лайнера рейсу МН17 Малазійських авіаліній, унаслідок чого загинули 298 людей. Ще одного обвинувачуваного — росіянина Олега Пулатова – суд визнав невинуватим.

Також суд визнав, що на момент збиття Боїнгу територію “ДНР” контролювала Росія. Сума компенсації для родичів жертв — понад 16 млн євро.

Подібні

Окупанти вдарили безпілотником поблизу приміщення ТЦК у Кривому Розі: постраждали цивільні

Працівники ТЦК були в укритті

“Багатьом було соромно”: Рютте на саміті НАТО догоджав Трампу і називав його “татком”

Генсек Альянсу вже заявив, що “мав на увазі інше”

Чернишов просив подовжити відрядження за кордоном через вручення підозр його оточенню, — ЗМІ

Раніше “поверненням” міністра із відрядження займалася навіть розвідка

У МВФ затвердили виділення Україні $500 млн: куди спрямують ці кошти

Загальний обсяг отриманого за програмою фінансування сягне 10,6 млрд доларів