Охоронців і журналістів президента ПАР не випустили з Польщі
Скриншот з відео

Десятки власних спецпризначенців та ЗМІ, які мали прибути з президентом Південноафриканської Республіки до Києва, “застрягли” у Польщі через проблеми з літаком. Ситуація викликала скандал.

Про це повідомило видання Somentalive, з посиланням на журналістів, які перебували на борту літака у Польщі.

“Окрім самої делегації, до Києва мала прибути також власна охорона Сіріла Рамафоси зі зброєю та спорядженням. Вони прямували окремим літаком. З ними летіли також представники ЗМІ, щоб висвітлювати візит. Планувалося, що з Варшави вони вирушать іншим літаком до Жешува і вже згодом перетнуться з президентом”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проблеми виникли ще на шляху до Європи.

“Літаку довелося кружляти над Середземним морем шість разів, перш ніж італійські диспетчери дозволили йому продовжити рух на Варшаву. В аеропорту Варшави з’ясувалося, що польська сторона вимагає надати певні дозволи щодо 12 контейнерів зброї і спорядження та показати їхні оригінали, яких на борт не взяли. Далі виникла плутанина з тим, який літак має везти усіх до Жешува”, – йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що зрештою охорона й журналісти змушені були і далі залишатися у Варшаві, а екіпаж літака врешті оголосив, що правила вимагають відпустити пілотів після тривалого перельоту на мінімальний відпочинок у 10 годин.

“Рамафоса тим часом після коротких зустрічей у Польщі ще з кількома учасниками делегації рушив до Жешува і сів на потяг до Києва, охорона у підсумку залишилася у Польщі”, – повідомляють у матеріалі.

Керівник служби охорони Рамафоси вже заявив, що “через усі ці непорозуміння життя глави держави поставили у небезпеку”. Він звинуватив Польщу у “зумисному зриві мирної ініціативи президента ПАР і в расистській дискримінації”.

“Африканська сторона отримала усі необхідні дозволи і щодо цього питання з Польщею контактували протягом двох тижнів”, – повідомив керівник служби охорони. 

Нагадаємо, що 16 червня делегація на чолі з президентом ПАР Сірілом Рамафосою прибула до Києва зі своїм варіантом мирного плану. У розпал зустрічі було оголошено масштабну повітряну тривогу: Росія випустила ракети, в тому числі і балістичні.

Читайте також: Нардеп Яременко розповів, чому візит африканських лідерів містить реальні миротворчі перспективи для України

Подібні

Байден розповів, як під час візиту до Києва боявся замаху з боку “радикалів”

Той візит він вважає важливим проявом лідерства

Німеччина передала Україні першу з 54 гаубиць RCH 155

Сьогодні, 13 січня, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус передав Україні першу нову…

Росія атакувала навчальний заклад та житлову забудову у Кривому Розі: є загиблі

РФ атакувала навчальний заклад та житлову забудову у Кривому Розі. Наразі відомо…

Чехія передала українським прикордонникам самохідну артустановку DITA: що це за зброя

Це сучасне озброєння з високими показниками скорострільності