Сюмар про Telegram
Фото: сайт “ЄС”

Народна депутатка від фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар вважає, що влада має або заборонити роботу Telegram в Україні, або ж почати регулювати месенджер.

Про це йдеться у матеріалі на сайті “ЄС.

Депутатка вважає, що арешт засновника Telegram Павла Дурова та все, що відбувалося після цього, є більш ніж промовистим: на проблему месенджера вже давно звернули увагу, проте її не дуже хочуть помічати в Україні.

“Мені здається, що ця “засвітка” російської пропаганди, яка відбулася після арешту Дурова, де було чітко сказано, що він “начальник связи СВО”, нас змушує дуже серйозно розібратися, що це за месенджер і що він несе українцям. “Начальник связи СВО” не просто так було сказано, далі були розшифровки про те, що більшість наведень російських ракет здійснюється через Telegram”, – зазначила нардепка.

Читайте також: Макрон вперше прокоментував затримання засновника Telegram Дурова

Вона зазначила, що й більшість зв’язків російських військових здійснюються через Telegram і “це не просто месенджер новин”. Однак українські спецслужби замість протидії “зробили Telegram своїм інструментом”.

“І українці, на жаль, можуть побачити, де летить ракета і куди саме завдяки месенджеру Telegram. Це точно оксюморон, так бути не може. Якщо цим інструментом вбивають українців, то він не може сприйматися як ключовий інструмент донесення ключової для виживання інформації. Тут виникає питання, чому українська влада і спецслужби постворювали все це в російському месенджері, а не створили канали донесення цієї інформації? І це дуже серйозне питання, яке треба сьогодні ставити”, – наголосила Сюмар.

Дуров – агент Кремля

Вона також нагадала, що Дуров “в ключові моменти” з 2014 року 64 рази таємно відвідував РФ.

“Я думаю, що реакція російської пропаганди чітко показала, що він був прямим співробітником ФСБ Росії. … У влади є ілюзія, що вона контролює цей інструмент, бо створили купу Telegram-каналів Банкової, через які можна просто запускати фейк-ньюс на опозицію. Не можна не бачити реальної загрози національній безпеці. Тому зараз ми опинилися на порозі критичної необхідності приймати рішення щодо Telegram”, – пояснила нардепка.

Пропозиції щодо використання месенджера

Сюмар назвала свої варіанти подальшого використання Telegram в Україні.

“Перший варіант – й далі нічого не робити, бо “ми обережно ставимося” і таке інше. Давайте чесно скажемо: цей інструмент за рівнем впливу аналогічний до РПЦ, яка значною мірою була агентурною мережею. Цей інструмент сьогодні не менш потужний і працює в руках ФСБ. Варіанту нічого не робити немає, є варіант або припинити роботу Telegram на території України, або почати регулювати цей месенджер”, – пояснила вона.

Вона вважає, що для цього потрібно, щоб Telegram створив представництво в Україні, щоб анонімні Telegram-канали були заборонені.

“А якщо хтось хоче створити свій Telegram-канал, то треба називати своїм іменем для того, аби месенджер взяв на себе зобов’язання блокувати заборонений контент. Досить жити на інформаційному смітнику, ми живемо в інформаційному суспільстві. Треба відповідально ставитися, що ми споживаємо сьогодні в Інтернеті, і держава несе за це відповідальність”, – зазначила Сюмар.

Читайте також: Зеленський прокоментував затримання Дурова у Франції: як це вплине на роботу Telegram в Україні

Подібні

Україна розпочала серійне виробництво дрона-ракети “Пекло”, що здатна летіти зі швидкістю 700 км/год

Президент заявив про успішне бойове застосування новинки

Сметанін запевнив, що майже половину партії бракованих мін завод-виробник замінить власним коштом

Також відкрито два кримінальних провадження

Розвідка США попередила про можливий новий удар “Орєшніком” по Україні найближчими днями

РФ може вдруге застосувати експериментальну балістичну систему середньої дальності “Орєшнік” для удару…

Україна обговорює можливі обмеження для Telegram через шпигунство і фейки РФ, – NYT

У березні чиновники закликали Apple обмежити Telegram через App Store