військова допомога з Китаю до Білорусі
Фото: сайт президента Білорусі

Голова КНДР Сі Цзіньпін озвучив самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку позицію Китаю щодо “української кризи”. Так Китай називає розв’язану війну РФ проти України.

Лукашенко зустрівся з Сі Цзіньпіном сьогодні, 1 березня, повідомляє CNN.

Він сказав білоруському диктатору, що позиція Китаю “є послідовною та чіткою”.

Сі Цзіньпін і Лукашенко
Сі Цзіньпін і Лукашенко в Пекіні 1 березня 2023 року. Фото: сайт президента Білорусі

“Доповідь Китаю про політичне вирішення української кризи була опублікована”, – сказав Сі. «Основна позиція Китаю полягає в сприянні миру та переговорам. Ми повинні дотримуватися напрямку політичного врегулювання, відмовитися від усієї ментальності холодної війни, поважати законні інтереси безпеки всіх країн і побудувати збалансовану, ефективну та стійку архітектуру європейської безпеки”.

Сі закликав залучені країни “припинити політизацію та інструменталізацію світової економіки” та вжити заходів для вирішення війни.

Лукашенко сказав, що Білорусь “повністю погоджується та підтримує позицію та пропозиції Китаю” з цього питання.

На його сайті у повідомленні про зустріч з лідером КНДР про Україну нічого не йдеться, проте там зазначається пряма мова Лукашенко.

“Сьогоднішня зустріч проходить у дуже непростий час, що вимагає нових нестандартних підходів та відповідальних політичних рішень. Вони мають бути спрямовані насамперед на недопущення скочування до глобального протистояння, в якому не буде переможців. Ви про це чітко, однозначно, пунктуально нещодавно заявили, звертаючись до світового співтовариства. Саме тому Білорусь активно виступає з пропозиціями про мир, повністю підтримує висунуту вами ініціативу про міжнародну безпеку”, – заявив він.

Читайте також: США вважають, що Китай підтримує Росію у війні

Нагадаємо, газета WSJ повідомила, що офіційні особи США кажуть, що Китай розглядає можливість доставки артилерії та безпілотників російським силам.

Натомість Китай 24 лютого спростував повідомлення, ніби веде переговори з Москвою щодо постачання безпілотників і зброї. В МЗС країни наполягають, що країна виявляє “відповідальний підхід до військового експорту”.

Також у день річниці вторгнення Росії в Україну Китай опублікував власний так званий мирний план. Ідеї сформульовані у дванадцяти пунктах. Документ має назву “Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні”.

Подібні

У Раді готують амністію за злочини, пов’язані з оборонними контрактами? Що не так із законопроєктом №13423

В українських реаліях найкраще, що можна зробити, – доопрацювати документ

Призупинення постачання озброєння Україні – це сигнал, що США виходять з війни, — NYT

Експерти кажуть, що наразі незрозуміло, наскільки глибоко ця пауза вплине на Україну

Швеція виділить Україні майже 600 млн грн на посилення кібербезпеки

Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту та навчання працівників держустанов

Парламент готує заміну керівників ключових комітетів: ЗМІ дізнались, хто з керівників готується “на вихід”

Перезавантажити планується відразу всю систему “уряд–Верховна Рада”