Фото: РБК-Україна

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №11440, який дозволить розширити доступ тисячам українців до компенсаційної програми “єВідновлення”. Відтак, це значно спростить процес отримання втраченого житла.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування та за сумісництвом очільниця партії Олена Шуляк.

“Ми не можемо отримати компенсації за програмою “єВідновлення”, БТІ не працює або згоріло”, – проблема, яка, на жаль, стала актуальною для багатьох тисяч українців. Адже тисячі українців втратили житло або отримали його руйнування. Держава у відповідь запустила компенсаційний механізм “єВідновлення”. Проте, щоб отримати компенсацію за зруйноване чи пошкоджене житло, воно має бути внесене до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або мати витяг з БТІ”, – розповіла вона.

Утім, якщо в умовному “мирному тилу” БТІ працює, то для прифронтових територій отримати витяг із БТІ на права власності на житло, а отже і на компенсацію, буває просто неможливо. Тоді єдиним варіантом залишається суд, що саме по собі є непростим і тривалим процесом.

“Тому цей законопроєкт значно спростить процес підтвердження права власності на нерухомість. Реєстратори та нотаріуси зможуть вносити дані до Державного реєстру речових прав на підставі належно оформлених паперових правовстановлювальних документів без потреби верифікації інформації від БТІ, якщо доступ до архівів втрачено або знищено. Тобто він дозволить людям, які втратили житло в зоні бойових дій і де втрачено чи не працюють БТІ, піти до нотаріуса чи реєстратора і внести відомості про нерухомість у ДРРП”, – наголосила вона.

Нагадаємо, на виплату погоджених за програмою “єВідновлення” компенсацій додатково виділили майже сім мільярдів гривень. Більшу частину цієї суми отримають власники зруйнованих домівок, а решту витратять на компенсації на ремонти житла.

Подібні

Стало відомо, скільки касетних боєприпасів випустила РФ по Україні з 2022 року

Дії Росії грубо порушують основоположні норми міжнародного гуманітарного права

Лукашенко набрехав про обіцянку Келлога обмежити удари України по РФ: спецпредставник США відповів

“Ця цитата вирвана з контексту”

Лубінець повідомив про ще одну жорстоку страту українського полоненого росіянами

Людину прив’язали до мотоцикла і волочили дорогою

Швеція виділить Україні майже 600 млн грн на посилення кібербезпеки

Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту та навчання працівників держустанов