Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента РФ Володимира Путіна за його тактику “випаленої землі” в Україні і запевнив, що це не допоможе РФ виграти війну.
Про це він заявив під час свого виступу в парламенті Німеччини, передає Reuters.
“Президент Росії Володимир Путін використовує енергію та голод як зброю, але не зміг порушити єдність Заходу і не досягне своїх цілей війни за допомогою тактики випаленої землі”, — заявив канцлер Німеччини.
Шольц наголосив, що Німеччина вже позбулася залежності від російського газу та працює над зниженням цін на енергоносії. Водночас він попередив, що ЄС, запровадивши обмеження ціни на газ, “ризикує отримати зворотний удар”.
“Ми не залишимо останню ескалацію Москви без відповіді… Тактика випаленої землі не допоможе Росії виграти війну. Вона лише зміцнить єдність і рішучість України та її партнерів… Уся брехня і пропаганда, розмови про “спецоперації” і швидкі перемоги — все це було лише фасадом, як потьомкінське село”, — сказав Шольц.
Канцлер Німеччини зазначив, що на території його країни пройдуть підготовку до 15 тисяч українських військових. Перша партія — “повна бригада — до 5 тисяч солдатів”, має бути підготована вже до весни 2023 року.
Втім Шольц наголосив, що наразі Україна найбільше потребує артилерії та засобів ППО.
Нагадаємо, що минулого тижня, раніше запланованого терміну, Німеччина передала Україні першу систему ППО IRIS-T. В Міноборони України повідомляли, що отриманий комплекс вже застосували в чергуванні і він продемонстрував перші результати.
Шольц зазначив, що три наступні системи ППО будуть передані, “щойно це буде можливо”.
Крім того, днями очільниця Міноборони Німеччини Крістіне Ламбрехт повідомила, що до кінця поточного року Німеччина передасть Україні самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000, антидронні системи та реактивні системи залпового вогню.
Від початку повномасштабного вторгнення росії, Німеччина вже передала Україні ЗРК, РСЗВ, гаубиці та гранатомети. Наразі Україна наполягає на постачанні німецьких танків та БМП. Офіційний Берлін все ще вагається з цього приводу. Втім, 20 жовтня у німецькому парламенті, Шольц виступив на захист системи кільцевого обміну, за допомогою якої Україна має отримати близько 100 танків, “які може негайно використовувати”.