Чернишов лишився на посаді
Фото: Олексій Чернишов/Facebook

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав листа на ім’я адвоката віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова, де пояснив, чому посадовця не варто відсторонювати від посади.

Відповідний лист оприлюднило видання “Українська правда”.

Цей лист захист міністра використав у суді, як аргумент проти відсторонення. Так, у листі на ім’я Олександра Тананакіна зазначається, що це відповідь на запит захисту. Цікавим є й те, що запит було подано 1 липня і лист-відповідь також датований 1 липня.

У документі Шмигаль пояснив, на яких посадах обов’язки Чернишова за його відсутності можуть виконувати інші люди, а на яких його замінити неможливо. Дослівно це звучить наступним чином: “У разі відсутності віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності України Чернишова О. М. його повноваження здійснюються віцепрем’єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністром цифрової трансформації Федоров М. А. Для здійснення повноважень віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності України Чернишова, як керівника Міністерства національної єдності…  міністр визначає розподіл повноважень міністра між заступниками міністра, які вони здійснюють у разі його відсутності”.

Водночас Шмигаль наголосив, що “ні Конституція України, ні згадані закони не визначають можливості передачі іншому члену уряду відповідних повноважень міністра як члена уряду (внесення на розгляд Кабміну програмних документів, прийняття рішень на засіданнях уряду шляхом голосування тощо)”. Він зазначив, що згідно із законом “члени Кабінету міністрів несуть особисту відповідальність за стан справ у доручених їм сферах державного управління”, а також “виключно член уряду має право брати участь в голосуванні під час прийняття рішень Кабінетом міністрів”. Тому він вважає, що відсторонення від посади Чернишова негативно вплине на роботу уряду в цілому та Міннацєдності зокрема. 

У чому звинувачують Чернишова

23 червня НАБУ і САП повідомили Чернишову підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб. Справа стосується тих часів, коли Чернишов був міністром розвитку громад та територій.

“Він став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну оборудку у будівельній сфері за участю топпосадовців держави”, – повідомили слідчі.

За інформацією НАБУ, один зі столичних забудовників розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під зведення житлового комплексу. Для цього звернувся до очільника Мінрегіону, який спільно з держсекретарем Мінрегіону, радником міністра та директоркою держпідприємства створив умови для передачі ділянки цьому ДП. Воно ж у незаконний спосіб уклало з “потрібною” будівельною компанією інвестиційні договори.

Згідно з документами, забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній до вартості земельної ділянки. Аби звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила 1 млрд грн. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості у разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, накладений за клопотанням НАБУ і САП.

НАБУ зазначає, що за успішну реалізацію оборудки забудовник “винагородив” міністра Чернишова та визначених ним осіб “неабиякою знижкою на квартири у вже зведених житлових комплексах”. З нею вартість квадратного метра становила від 1 тис. грн до 8 тис. грн при мінімальній ринковій вартості таких квартир близько 30 тис. грн за кв. м. Таким чином міністр отримав неправомірну вигоду у вигляді знижки на загальну суму понад 14,5 млн грн.

Застава за Чернишова

Раніше повідомлялося, що заставу в понад 120 млн грн за Чернишова, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні хабаря, внесла його дружина і ще два суб’єкти. І, якщо дружина, згідно з декларацією про доходи, мала можливість внести заявлену суму, то у випадку з двома другими заставодавцями є сумніви.

“Бедя Дарія та ТОВ “Форавто тор” мають ознаки підставних. Зʼясовуємо. Звернулись до пана Чернишова за поясненнями звʼязків”, – прокоментував ситуацію журналіст-розслідувач Михайло Ткач.

Наразі в САП вивчають інформацію щодо компанії, яка внесла заставу за Чернишова. Зокрема, законність походження цих коштів.

Нагадаємо, Чернишов залишився на посадах міністра і віцепрем’єра. Захист представив лист від Шмигаля про “негативні наслідки його відсторонення”.

Читайте також: Співробітницю DIM, яка внесла частину застави за Чернишова, звільнять – заява компанії

Подібні

Швеція оголосила про новий пакет військової допомоги на майже 130 млн євро: що до нього увійшло

Серед допомоги й САУ Archer, які вже довели свою ефективність на полі бою

Керівник МЗС Німеччини назвав пріоритетом захист України і привіз у Київ делегацію зі збройової промисловості

Вадефуль запевнив у твердій підтримці з боку Німеччини

Працівники Запорізького ТЦК за півтора року отримали майже $2 млн хабарів

Майже 1,5 тис. чоловіків вдалося уникнути мобілізації

Північна Корея може відправити до РФ майже 30 тисяч військових, — CNN

Війська можуть прибути до Росії найближчими місяцями