Верховна Рада України 5 вересня відновила е-декларування, яке є ключовим законом у процесі євроінтеграції. Разом із тим декларації посадовців, “які мають високі корупційні ризики”, так і лишаться закритими.
Про це пише рух “Чесно”.
“Народні депутати провалили поправку про відновлення публічної роботи реєстру декларацій НАЗК до законопроєкту №9534. Таким чином реєстр декларацій залишається закритим іще на рік, якщо президент Володимир Зеленський підпише таку редакцію. Громадськість вимагає ветувати прийнятий проєкт”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що поправку про відкриття реєстру декларацій №371 подала голова Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ Анастасія Радіна.
“Вона набрала лише 199 голосів “за”, найбільший рівень підтримки за неї у фракціях “Голос” та “ЄС”. Найменша підтримка у голосуванні за відкриття реєстру у фракції “Батьківщина” та групи “Відновлення України”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: МВФ зобов’язав Україну відновити електронне декларування: названі строки
Зазначається, що перед тим нардепи також провалили поправку №10 представників “Європейської солідарності” про декларування для керівництва Офісу президента, заступників, радників та уповноважених президента.
“За дану поправку проголосували лише 185 нардепів “за”, – зазначають у “Чесно”.
Відновлення е-декларування передбачає, що декларанти мають подати декларацій не лише за поточний рік, а також за 2021-2022 роки. Крім того, відновлюються спецперевірки декларацій НАЗК. Військові, які беруть участь в бойових діях, подаватимуть декларації через 90 днів після закінчення воєнного стану або демобілізації.
Нагадаємо, що НАЗК відкрило публічний доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні чи пов’язані з корупцією правопорушення, з урахуванням безпекових аспектів.
Читайте також: Верховна Рада схвалила у першому читанні закон про е-декларування