Рубіо вимагає не застосовувати "ворожу риторику" щодо РФ
Скриншот з відео

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Америка не чекатиме місяці на рішення Росії про мир, тому вже зараз працюють над законопроєктом про санкції.

Про це він заявив під час своєї пресконференції в Брюсселі.

“Якщо ви зацікавлені у мирі, то не тягнутимете час. І якби було справжнє припинення вогню, то нічого б ніде не вибухало. Але, знову ж таки, росіяни на це не погодилися – у них йдуть певні умови і вони не дотримуються цих домовленостей. Ми говорили про часткове припинення вогню, але одна з причин, коли ми його не завжди просуваємо, – це те, що завжди розпочинаються розмови про те, куди можна бити, а куди не можна”, – сказав Рубіо.

Він наголосив, що США не готові довго вести переговори щодо припинення вогню. За його словами, Конгрес вже почав працювати над законопроєктом про санкції проти РФ. Тому США відправлять меседж до Москви в надії не те, що Росія готова до миру.

“Ми не будемо постійно продовжувати це робити. У нас є певний час, на який ми чекатимемо. І протягом нього ми хочемо бачити, чи готові сторони до світу, чи ні. І час уже на підході”, – наголосив Рубіо.

Американський держсекретар дав чітко зрозуміти, що США готові до різних варіантів, але сподіваються, що затягування часу не буде. Рубіо додав, що Росія не погодилася на повне припинення вогню і тепер вона порушує умови часткового припинення. 

Нагадаємо, двопартійна група сенаторів США оголосила про внесення законопроєкту щодо введення первинних та вторинних санкцій проти РФ, а також усіх, хто їй допомагає. Проєкт має на меті посилити тиск на Кремль з метою примушення його до переговорів про мир в Україні.

Половина Сенату США – 25 республіканців і 25 демократів, об’єдналися у вівторок, щоб виступити за впровадження санкцій проти Росії, якщо вона відмовиться вести переговори. Головні автори закону – сенатор-республіканець Ліндсі Грем і сенатор-демократ Річард Блюменталь, заявили, що документ міститиме нові санкції проти Росії та суб’єктів, які підтримують війну. Водночас пропонується, щоб вони були запроваджені, якщо Москва не братиме участі в переговорах або якщо після мирної угоди вдаватиметься до інших спроб підірвати суверенітет України.

Санкції проти Росії вимагають й також введення тарифів проти країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти. Прихильники проєкту кажуть, що він буде прийнятий переважною підтримкою в обох палатах, якщо лідери республіканців дозволять винести його на голосування.

Читайте також: Рубіо вперше долучився до засідання Ради “Україна – НАТО”: як пройшла зустріч

Подібні

Японія виділить майже $3 млрд для України коштом російських активів

Японія виділяє Україні близько 3 мільярдів доларів, які повертатимуть із заморожених російських…

Болгарський уряд відмовився продавати Україні реактори для АЕС: Forbes назвав причину

Болгарія відмовилася від угоди з Україною про продаж двох ядерних реакторів російського…

На Курщині українські десантники взяли у полон 9 російських вояків: як це було

Після нетривалого опору вони самі вирішили здатися

ЄС може відправити своїх “військових радників” в Україну: що вони робитимуть

Європейський Союз розглядає можливість відправки “військових радників” в Україну.  Про це розповіла…