Розвідувальні дані, які США призупинили надавати Україні, також містили попередження про удари російських безпілотників та ракет по українських військових і цивільних цілях.
Про це пише New York Times із посиланням на поінформоване джерело.
Видання цитує колишнього голову Головного управління розвідки Валерія Кондратюка, який сказав, що “здебільшого пауза в наданні розвідданих торкнулася обміну супутниковими знімками”.
“Це не критично, адже Україна має доступ до супутникових даних європейських компаній, однак не всі вони орієнтовані на військову дислокацію і пересування”, – зазначив він.
Видання зазначає, що деякі неназвані посадовці США висловили сподівання, що пауза в обміні розвідданими буде дуже короткою.
“Початковий план передбачав призупинення такого обміну на тиждень або два, як спосіб кампанії примушування президента України Володимира Зеленського до переговорів”, – йдеться у матеріалі.
Читайте також: У Кривому Розі після ракетного удару РФ вже четверо загиблих: Зеленський повідомив, хто був у зруйнованому готелі
Видання наголошує, що американське Центральне розвідувальне управління “має значну присутність в Україні, де допомагає українцям у націлюванні”.
“Деякі з офіцерів ЦРУ на українських базах переглядають списки потенційних російських цілей, по яких українці готуються завдати удару, порівнюючи це з інформацією розвідки США, щоб переконатися, що інформація точна. Водночас американське розвідувальне відомство допомогло українцям побудувати принаймні три секретні бази збору сигналів і розвідданих для перехоплення російських комунікацій. Це зменшує залежність України від американців”, – йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, що напередодні директор ЦРУ Джон Реткліфф заявив, що США тимчасово зупинили надання Україні зброї та розвідувальних даних. За його словами, Сполучені Штати Америки “поставили це питання на паузу”. При цьому зазначалося, що йдеться не про всю інформацію, а лише про координати для далекобійних ударів по території РФ, яких українські військові завдавали по стратегічних підприємствах Кремля.
Читайте також: Волтц назвав умову, за якої США розглянуть можливість відновлення постачання військової допомоги України
Розвідка Пентагону забезпечувала близько 80% розвідданих для України. Нині, після наказу президента США Дональда Трампа припинити таку допомогу, Велика Британія взялася заповнити цю “нішу” завдяки своїм засобів спостереження. У Франції оголосили про готовність долучитися.