про злам камер у ЄС
Фото: pexels/pixabay

Головне управління розвідки РФ (ГРУ) отримало доступ до камер відеоспостереження, які розташовані біля пунктів перетину кордону, військових об’єктів і залізничних станцій у ключових точках Європи.

Про це пише The Guardian із посиланням на британську та європейську розвідки.

“Британія та союзники звинувачують ГРУ у зламі 10 тисяч камер на кордонах, біля військових об’єктів і вокзалів для стеження за допомогою Україні. Підрозділ 26165 ГРУ також звинувачують у надсиланні фішингових листів із порнографічним вмістом або фальшивою професійною інформацією, а також у використанні викрадених паролів для доступу до систем”, – йдеться у повідомленні.

Що відомо про хакерів ГРУ

Повідомляють, що зазначений підрозділ — також відомий як APT 28 або Fancy Bear – здійснює кібератаки проти державних і приватних організацій країн НАТО з 2022 року. У своєму попередженні Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC), що є частиною Центру урядового зв’язку, закликав приватні компанії, які беруть участь у постачанні допомоги, “негайно вжити заходів для власного захисту”.

“Окрім атак на логістичні компанії, військові з підрозділу 26165 імовірно використовували доступ до приватних камер у ключових місцях, таких як прикордонні переходи, військові об’єкти та залізничні станції, щоб відстежувати переміщення матеріалів до України. Зловмисники також використовували легальні муніципальні сервіси, зокрема камери дорожнього спостереження”, — йдеться у попередженні.

Де розташовані зламані камери

Повідомляють, що зловмисники отримали доступ приблизно до 10 тисяч камер, розташованих біля військових об’єктів і залізничних станцій, щоб відстежувати переміщення вантажів до України.

“80% з них перебувають на території України, ще 10% — у Румунії. 4% зламаних камер були розміщені у Польщі, 2,8% – в Угорщині, 1,7% – у Словаччині. Місця розташування решти камер не розкриваються. Злам давав змогу отримати скриншот зображення з камер”, – пише видання.

Читайте також: “Укрзалізниця” зазнала масштабної кібератаки з боку РФ: що відомо

Також були здійснені інші спроби збору конфіденційної інформації про постачання, зокрема розклади руху поїздів і вантажні документи.

“Ця кампанія російської військової розвідки становить серйозну загрозу для організацій, які беруть участь у доставці допомоги Україні. Велика Британія разом із партнерами прагне підвищити обізнаність про тактику, що використовується. Ми наполегливо закликаємо організації ознайомитися з описом загрози та рекомендаціями щодо захисту, наведеними у звіті”, – заявив директор з операцій NCSC Пол Чічестер.

Серед запропонованих заходів: посилений моніторинг, багатофакторна автентифікація з надійними способами підтвердження, зокрема ключами доступу (passkeys), а також оперативне встановлення оновлень безпеки для усунення вразливостей.

Читайте також: У Мінюсті оголосили про повне відновлення роботи держреєстрів після російської кібератаки

Нагадаємо, що у вересні 2024 року російські хакери з ГРУ погрожували новими атаками, які спрямовані проти допомоги України. У Нідерландах тоді наголошували на важливості викриття кібердиверсій.

Подібні

Трамп відмовив Путіну у посередництві між Іраном і Ізраїлем: “Давайте спочатку розберемося з Росією”

Він повідомив, що вчора у них відбулася телефонна розмова

Юридичних підстав для запровадження санкцій від президента суду не надали, — Порошенко у Верховному суді

Він вважає, що немає юридичних підстав для запровадження санкцій проти нього, а лише політичні підстави

Протистоятиме Трампу: Брінк заявила, що піде на вибори в Конгрес

Вона наголосила, що присвятила своє життя захисту демократії та боротьбі за свободу

Єрмак був неприємним співрозмовником для адміністрації Трампа і розчаруванням для адміністрації Байдена, — Politico

Однак візит Єрмака до США не був безрезультатним