Щонайменше 300 північнокорейських солдатів загинули та ще 2 700 отримали поранення у війні проти України.
Про це повідомило південнокорейське інформагентство Yonhap з посиланням на розвідку Південної Кореї.
Вказано, що Національна розвідувальна служба Південної Кореї поділилася цією інформацією із законодавцями під час закритого засідання парламентського комітету з розвідки.
“Розвідка проаналізувала нещодавно отриманий відеозапис бойових дій і зазначила, що “масові жертви” північнокорейських солдатів, яких відправили для підтримки війни Москви в Україні, пов’язані з їхнім “нерозумінням сучасної війни”, в тому числі їхньою “марною” стріляниною по безпілотниках”, – йдеться у повідомленні.
Також повідомляють, що Північна Корея змушує своїх солдатів вбивати себе, щоб не потрапити в полон до українських військових.
Коментуючи оприлюднене Україною відео з двома полоненими північнокорейськими солдатами, посадовець з Південної Кореї акцентував, що “військовополонений не висловлював бажання повернутися до Південної Кореї”.
За даними розвідки Сеула, двоє солдатів з КНДР, яких взяли в полон українські війська в Курській області Росії, служили в Головному розвідувальному управлінні, яке є ключовим північнокорейським військовим розвідувальним агентством.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Лексу Фрідману 5 січня розповів, що у війні проти України було вбито чи поранено вже близько 3800 військових Північної Кореї.
Читайте також: Північна Корея могла вже втратити у боях із ЗСУ до 4% своїх сил, – Forbes
11 січня стало відомо, що українські воїни взяли в полон на Курщині двох військових з Північної Кореї. У ССО показали відео, як брали в полон і вивезли з Росії одного військового КНДР. Іншого корейського бійця показали у ДШВ.
Згодом Зеленський оприлюднив відео з допитом цих північнокорейських солдатів і заявив, що Україна готова повертати їх на батьківщину “в рамках обміну на українських полонених у Росії”.
При цьому один із солдатів на питання, чи хоче він повернутися до КНДР, сказав, що хоче залишитися в Україні.