Російська військова економіка вже наступного року може повернутися до свого довоєнного рівня, адаптувавшись до західних санкцій. Але прагнення Кремля збільшити набір до армії може звести цю мету нанівець.
Про це йдеться у публікації Bloomberg.
Російський прем’єр Мішустін заявив, що економіка РФ у другому кварталі 2023 року зросла на 4,6%, а загалом за перше півріччя – на 1,5%.
“Таким чином, російська економіка всупереч санкціям, зростає вже чотири квартали поспіль. Збільшення витрат на оборону веде до зростання промислового виробництва. А збільшення витрат на соцпідтримку та підвищення зарплати – збільшує споживчий попит”, – зазначають у матеріалі.
Зазначається, що через те, що Росія намагається залучити більше добровольців до участі у війні, “вона ризикує створити відтік робочої сили, що може спонукати до переходу до більш вибіркових заходів для призову людей”. Видання вважає, що на ринку праці це сильно не позначиться.
“Путін минулого тижня підписав закон, який підвищує призовний вік до 30 років з 27 січня і забороняє чоловікам залишати країну після того, як вони отримають цифрове повідомлення про призов. Ці заходи можуть дозволити цілеспрямовану мобілізацію, яка сприятиме короткостроковому зростанню шляхом зменшення впливу нестачі робочої сили та дозволить економіці досягти довоєнного розміру до середини або кінця 2024 року, незабаром після запланованих президентських виборів”, – йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, що у США заявили, що Китай допомагає РФ обходити західні санкції. Ймовірно, КНР надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання проти України.
Читайте також: У розвідці Естонії попередили, що РФ має достатню кількість солдатів, щоб війна тривала довго