Дрони з ШІ долетіли до центра Києва
Фото: Defense Express/Telegram

Російська армія вранці 16 березня влаштувала нетипову дронову атаку на Київ та область.

Про це повідомив начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

За його словами, окупанти запустили на Київщину понад 30 дронів, якими керували онлайн. Внаслідок атаки уламки збитих цілей впали у трьох районах міста, зокрема за кілька метрів біля Монумента Незалежності на Майдані. Постраждалих немає.

“Ці дрони мають канали зв’язку: mesh-мережі та інші канали зв’язку, ворог може ними керувати, вони різних типів… Із кращих новин — те, що вони майже всі були збиті”, – прокоментував Ігнат.

Як повідомили згодом в Defense Express, за попередньою інформацією, це був “Ланцет” зі штучним інтелектом, який був налаштований на ройове використання, автономну навігацію, пошук цілей та удар без зв’язку з оператором. 

Ігнат зазначив, що росіяни постійно удосконалюють свої БпЛА та ракети, витрачаючи на це мільярди доларів: вони стають менш помітними для систем радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Нагадаємо, що мер російської столиці Сергій Собянін заявив, що за останні дві доби протиповітряна оборона знищила близько 250 безпілотників, які прямували на Москву.

Подібні

ЗСУ поцілили в єдиний у Росії гелієвий завод в Оренбурзькій області: що відомо

Це за 1200 км від лінії фронту

Україна та Німеччина спільно розроблятимуть антибалістичні системи, — Зеленський

Він сподівається, що результати можна буде побачити вже до зими 2026

Україна могла атакувати завод у Воронежі новими далекобійними ракетами США, — Forbes

Цей удар безпосередньо впливає на спроможність РФ виготовляти далекобійне озброєння

ЗСУ атакували Центр космічного зв’язку “Дубна” під Москвою: він заміняв окупантам Starlink

На території об’єкта після удару дронами була зафіксована доволі сильна пожежа