Удари, яких Україна 1 червня завдала по авіації РФ, не знищили всі російські стратегічні бомбардувальники. Росія й досі може завдавати руйнівних ударів по Україні. І нині вона виробляє та накопичує ракети й безпілотники для ударів по Україні.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
“Станом на середину травня 2025 року російські збройні сили накопичили понад 13 000 балістичних, крилатих та інших ракет, зокрема: майже 600 балістичних ракет “Іскандер-М”, понад 100 гіперзвукових балістичних ракет “Кинжал”, майже 300 крилатих ракет Х-101, понад 400 крилатих ракет “Калібр”, до 300 крилатих ракет Х-22/32, близько 700 крилатих ракет “Онікс” та протикорабельних ракет “Циркон”, близько 60 балістичних ракет КН-23 північнокорейського виробництва та близько 11 000 ракет ППО С-300/400″, – йдеться у звіті.
За оцінками Головного управління розвідки України, Росія може виробляти близько 150-200 ракет на місяць, зокрема: від 60 до 70 “Іскандер-М”, від 10 до 15 “Кинжалів”, від 20 до 30 Х-101, від 25 до 30 “Калібрів”, до 10 Х-32 та загалом від 20 до 30 ракет “Онікс” та “Циркон”.
Читайте також: “Росія може відповісти на атаку України ядерною зброєю”, — полковник Кемп назвав чотири сценарії
“До 1 червня Росія запускала дедалі масштабніші ракетні ударні комплекси по Україні. Удари України 1 червня, спрямовані на російські аеродроми та бомбардувальники, знизять здатність Росії завдавати подальших великих ударів крилатими ракетами повітряного базування по Україні. Проте вони не знищили всі російські стратегічні бомбардувальники, і Росія зберігає можливість завдавати ударів по Україні ракетами, запущеними зі стратегічних бомбардувальників”, – вважають аналітики.
У звіті зазначають, що російські окупанти останнім часом застосовують безпілотники Shahed, які вже давно домінують у російських ударних пакетах, частіше, ніж балістичні ракети наземного базування та крилаті ракети повітряного базування.
“ISW продовжує оцінювати, що зусилля Росії щодо збільшення вітчизняного виробництва безпілотників і ракет, а також поточна адаптація ударних пакетів, ймовірно, є частиною ширших зусиль з підготовки до тривалої війни в Україні та, можливо, майбутньої війни проти НАТО”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: У розвідці США попереджають про “значну відповідь” РФ на спецоперацію СБУ “Павутина”: які варіанти очікувати