Знеструмлення
Фото: ДТЕК – офіційний канал/Telegram

Вранці 21 березня російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури на півночі України, що призвело до масштабних відключень електроенергії у Чернігівській та Київській областях.

Про це повідомляє Чернігівська міська рада і голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник.

Без світла залишилися сотні тисяч абонентів, а критична інфраструктура перейшла на резервне живлення.

За інформацією Чернігівської міської ради, Чернігів повністю знеструмлено внаслідок ударів по енергетичних об’єктах на території області. У місті зазначають, що всі об’єкти критичної та соціальної інфраструктури оперативно переведені на альтернативні джерела живлення.

Читайте також: Україна відновила третину потужностей із пошкоджених Росією 9 ГВт, – Шмигаль

Унаслідок атаки пошкоджено важливий енергооб’єкт у Ніжинському районі. Загалом без електропостачання залишилися близько 430 тисяч абонентів у Ніжинському, Прилуцькому та Чернігівському районах. Енергетики вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи.

Через відсутність електроенергії у місті також обмежено рух громадського транспорту: тимчасово не працюють усі тролейбусні маршрути, окрім маршруту №11. У міській владі повідомили, що рух буде відновлено після стабілізації ситуації з електропостачанням.

Паралельно з цим, у Київській області повністю знеструмлено Славутич. За даними обласної військової адміністрації, без централізованого електропостачання залишилися майже 21 тисяча мешканців міста.

Влада повідомляє, що об’єкти критичної інфраструктури у Славутичі оперативно переведені на резервне живлення. Тепло- та водопостачання забезпечуються у штатному режимі, соціальні заклади працюють на генераторах та акумуляторах. Зв’язок і доступ до інтернету залишаються стабільними.

Читайте також: Дефіцит електроенергії у пікові години становить близько 1 ГВт, — Шмигаль

У місті також розгорнуті “пункти незламності”, які готові приймати мешканців у разі потреби. Енергетики працюють у посиленому режимі для якнайшвидшого відновлення електропостачання.

В обласній адміністрації наголошують, що атаки на енергетичну інфраструктуру мають системний характер і спрямовані на порушення базових умов життя населення. У відповідь українські громади продовжують посилювати енергетичну стійкість та готуватися до можливих нових викликів.

Нагадаємо, 14 березня Росія атакувала Київщину ракетами і “Шахедами”: загинули п’ятеро людей, під ударом була енергетика.

Також перший віцепрем’єр-міністр – міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив, що перший рівень захисту від уламків і непрямих влучань виконано на всіх пріоритетних об’єктах енергетики України.

Також раніше Шмигаль заявляв, що ситуація в українській енергосистемі суттєво стабілізувалася порівняно з критичними зимовими місяцями.

Подібні

В Румунії законопроєкт про об’єднання з Молдовою схвалений нижньою палатою парламенту

Рішення Палати депутатів не є остаточним

Трамп закликав Зеленського “діяти рішучіше” щодо РФ і змусити Кремль сісти за стіл переговорів, – The Kyiv Independent

Україна запропонувала організувати зустріч Зеленського та Путіна у США

На Херсонщині облаштували понад 207 км антидронового захисту на стратегічних маршрутах 

Адже це збережені життя, безпечне постачання підрозділів та евакуація

Президент Гондурасу Насрі Асфура перший раз приїхав до України

Гондурас виявляє глибокий інтерес до українських технологій