Народжуваність в Україні за перше півріччя 2023 року впала на 28% у порівнянні з аналогічним періодом до повномасштабної війни. Після окупації Криму у 2014 році цей рівень впав на 12%.
Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.
“До повномасштабного вторгнення Росії рівень народжуваності в Україні був одним із найнижчих у ЄС, але тепер він може стати найнижчим у цілому світі. Негативний прогноз передбачає, що населення України протягом наступних двох десятиліть може скоротитися до 30 млн (до 24 лютого 2022 року було 43 млн)”, – йдеться у матеріалі.
Повідомляють, що для підтримки чисельності населення показник має становити 2,1 дитини на одну жінку. Проте після повномасштабного вторгнення цей показник знизився до 1,2.
Читайте також: В “Чесно” розповіли, в яких містах України осіло найбільше переселенців
Серед причин, які призвели до цього, називають вимушений виїзд мільйонів жінок із дітьми за межі країни та заборона виїзду для чоловіків віком від 18 до 60 років. Крім того, ситуацію погіршило фізичне розділення партнерів та відкладання народження дітей.
Раніше директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова також підтвердила, що демографічні прогнози для України невтішні.
“У нашій країні наявна дуже висока передчасна смертність – 42% двадцятирічних юнаків в Україні не доживають до 65 років, тобто помирають в період працездатного віку. В той самий час, доля людей віком 65+ вже перевищує частину молоді до 15 років на 20%”, – зазначила вона.
Читайте також: Більш ніж половина переселенців планують після війни залишитись в Києві
Нагадаємо, що станом на серпень 2023 року у Європейському Союзі залишаються понад 770 тисяч українських дітей, які виїхали разом з батьками під час вторгнення РФ. Всі вони офіційно зареєстровані у системі європейської освіти.
Крім того, від початку повномасштабного вторгнення Україна втратила доступ до 5,5 млн працездатних людей, що становить понад 30% всієї робочої сили України.