Рютте про Мединського
Фото: ОП

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Росія не демонструє готовності до змістовних перемовин щодо миру. Він зазначив, що замість реального діалогу очільник російської делегації Володимир Мединський читав присутнім “лекції з історії”.

Про це Рютте говорив в ефірі Fox News.

“Не треба посилати якогось історика, який розповідає, що було у 1700 якомусь році. Потрібні змістовні переговори про сьогодення”, – прокоментував генсек НАТО.

Він підкреслив, що українці прагнуть якнайшвидшого припинення вогню і миру, тому Захід має посилити тиск на Росію. Для цього, на думку Рютте, необхідно використовувати санкції та інші важелі впливу.

При цьому Рютте подякував президенту США Дональду Трампу за те, що він “ініціював діалог із Володимиром Путіним і стимулював європейських союзників активніше фінансувати оборонний сектор у межах НАТО”.

“Трамп був єдиним, хто міг це зробити. Завдяки йому розмова з росіянами почалася. Тепер головне продовжити її так, щоб вона мала реальний результат”, – зазначив він.

Нагадаємо, що Рютте також відреагував на заяви глави МЗС РФ Сергія Лаврова про нібито наближення “краху НАТО” через зростання оборонних бюджетів країн-членів.

“Лавров — він міністр закордонних справ Росії, здається, з часів народження Ісуса Христа? І з того часу нічого корисного з його рота так і не вилетіло”, – сказав Рютте.

Подібні

Мерц знову заговорив про Taurus для України: нарікає на тривалу підготовку, яку ще не починали

“Цю зброю будуть використовувати не німецькі солдати, а українські”

У Раді відреагували на інформацію про призупинення постачання ракет ППО від США

Водночас Веніславський порадив дочекатися офіційної заяви Вашингтону з цього приводу

Україна повернула Москві рештки двох росіян, яких передали під час обміну тілами

Ймовірно, що таким чином російська влада намагається зменшити обсяги виплат компенсацій родинам загиблих

У Міноборони заявили, що Україна не отримувала повідомлень про призупинення допомоги від США

У МОУ наголосили, що вже запросили телефонну розмову з колегами зі США