Впродовж 2024 року Росія домоглася повільного прогресу у війні з Україною, але втратила тисячі солдатів і цілі механізовані дивізії, захопивши невелику частину території.
Про це пише журналіст Грем Вуд у своїй публікації для The Atlantic.
Він виступив із критикою заяв Білого дому щодо нездатності України виграти війну і що вона в “дуже поганому становищі”. У своєму матеріалі Вуд вказує на те, що становище Росії не менш “погане” і, можливо, навіть “більш болісне”.
“Тому що росіяни “відчувають почуття гіркоти, яке приходить з усвідомленням того, що в лютому 2022 року вони могли б просто залишитися вдома і не починати війну”, – зазначає Вуд.
Аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос у бесіді з журналістом порекомендував для вимірювання останніх російських успіхів на полі бою “дістати штангенциркуль”, оскільки війна “сповільнилася настільки, що обидві сторони захоплюють і втрачають лише кілька квадратних кілометрів порожньої землі за раз”.
Читайте також: Путін передумав брати Покровськ, бо захоплювати менші населені пункти ефективніше, – ISW
“Росія не продирається через міську забудову. Це здебільшого безлюдні степи зі жменькою сіл і всього двома оперативно значущими містами минулого року. Це все, що вони можуть показати”, — цитує Вуд свого співрозмовника.
Втрати, які шокують
При цьому він вказує, що масштаби втрат окупантів шокують: в одному з основних районів операції на Донбасі, РФ “втратила близько 500 танків і 1000 бронетранспортерів — приблизно дивізію на кожні 10 кілометрів руху”.
“Росіяни втрачають запаси техніки радянських часів. При цьому “Уралвагонзавод”, танковий завод і завод з виробництва боєприпасів працюють з початку повномасштабної війни проти України без перерв. Танки та іншу техніку можна побачити на супутникових знімках, а старі автопарки порожніють. Якщо припустити, що вони не отримають масовану ін’єкцію транспортних засобів від Північної Кореї або Китаю, росіяни будуть на шляху до критично низького рівня протягом наступних 12−18 місяців”, — вважає Баррос.
Читайте також: У Пентагоні назвали витрати РФ на війну в Україні і втрати, яких вона зазначала
На його думку, більшість ознак вказують на можливе виснаження РФ.
“Звісно, за умови, що Україна продовжить отримувати військову допомогу такими темпами, як до того, як Трамп її зупинив”, – зазначає аналітик.
Мобілізація у РФ
Також Баррос висловив упевненість, що здатність Росії набирати нових військових “повністю зруйнована”.
“Затягування конфлікту зараз насправді більше шкодить росіянам, ніж українцям”, — підкреслив аналітик.
Вуд констатує, що Україна, ймовірно, вважає, що якщо Росія захоплюватиме території нинішніми темпами, то зрештою в неї закінчаться люди, танки, гроші та воля до боротьби.
Читайте також: Розвідка США більше не попереджає Україну про удари російських безпілотників і ракет, – New York Times
“Становище України незавидне, але не можна сказати, що воно програшне”, – наголосив Вуд.
Станом на ранок 6 березня, згідно з офіційними даними Генштабу, Сили оборони України з початку повномасштабного вторгнення ліквідували близько 881 800 російських загарбників.
Читайте також: РФ вербує до армії понад 20 тис. осіб на місяць, – Сазонов