Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що відмова США щодо західних літаків для України означає відмову “у конкретний момент часу” і це відбувається не вперше.

Про це Резніков заявив на брифінгу у Парижі, де він мав зустріч з міністром оборони Франції Себастьєном Лекорню. 

“Усі види допомоги на початку проходили етап “ні”. Це означає “ні” станом на сьогодні”, – зазначив Резніков.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Він додав, що в попередні рази справа зрештою рухалася до обговорення технічних можливостей, а далі до підготовки екіпажів та, врешті, передачі тих чи інших систем. 

“Так було з HIMARS, так було зі 155-мм артилерією, з тими ж Bradley. З німецькими Leopard спочатку теж було “ні”, а тепер ми маємо танкову коаліцію. Тому я вірю у наступну “літакову коаліцію”. Але завжди спочатку має бути лідер. Тому я тут”, – зазначив Резніков.

Він натякнув, що очікує лідерства Франції у питанні з літаками так само як з легкими колісними танками, що теж було певним поштовхом для решти союзників. 

Він повідомив, що під час зустрічі із французьким колегою йшлося про потреби України у повітряних платформах з акцентом на протиповітряну оборону. 

“Будь-який літак – це платформа, з якої можна використовувати той чи інший вид зброї, тож ми не говорили про конкретну назву літака. Ми говорили про те, що тактична авіація теж є елементом протиповітряної оборони. Ми проговорили і домовилися, що будемо вивчати це питання разом з партнерами, що могло би бути такою практичною платформою для покращення наших спроможностей протиповітряних сил”, – прокоментував Резніков.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати поки не постачатимуть Україні свої бойові літаки F-16, про які просить Київ.

Також повідомлялося, що канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував дебати щодо постачання Україні винищувачів.

Подібні

У РФ заявили, що їхні бізнесмени готові профінансувати виробництво “Орєшніка”

Кажуть, що їм так спокійніше

Макрон починає консультації з Польщею щодо потенційної миротворчої місії в Україні, – ЗМІ

Для такого миротворчого проєкту потрібні були б сили 5 бригад (близько 40 тисяч осіб). Однією з них може командувати Польща

Україна розпочала серійне виробництво дрона-ракети “Пекло”, що здатна летіти зі швидкістю 700 км/год

Президент заявив про успішне бойове застосування новинки

У Запоріжжі зросла кількість загиблих: станом на ранок повідомляють про шістьох

Під завалами шукають ще п’ятьох людей