Шмигаль
Фото: Денис Шмигаль | Перший віцепрем’єр — Міністр енергетики України/Telegram

У січні було зафіксовано рекордний добовий обсяг імпорту електроенергії в Україну з початку року, який склав 41,987 ГВт*год.

Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль після засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій 30 січня.

За його словами, залучення енергії з-за кордону стало критично важливим для стабілізації енергосистеми.

Читайте також: РФ може завдати удару в морози: Кулеба заявив про повну готовність ДСНС та ЗСУ

“Це допомогло нам на фоні російських атак та сильних морозів втримати систему та зменшити дефіцит”, — зазначив очільник уряду.

Він повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке дозволить одній із державних компаній закуповувати додаткові обсяги імпортної електрики.

“Це вивільнить частину внутрішньої генерації для людей”, — підкреслив Шмигаль.

Читайте також: Держкомпанії збільшать імпорт електрики з 20 січня, — ЗМІ

Паралельно з цим ремонтні бригади у цілодобовому режимі працюють над відновленням тепла та світла в Києві. Також триває розгортання когенераційних установок: наразі фахівці визначають нові локації для обладнання та вже завершили перевірку газових потужностей у ключових вузлах енергосистеми.

Читайте також: Операція “Когенерація”: Чи покращить ситуацію з теплом та електрикою установка когенераційних установок у Києві

Подібні

Майже 60% українців вважають територіальну цілісність і суверенітет України важливішими за добробут, – опитування

Водночас доволі багато людей (29%) вважають добробут важливішим

Москва знову під атакою безпілотників, Собянін хвалиться, що “збили” 80 штук

Тим часом всі аеропорти регіону знову не працюють

Стармер готується оголосити про відставку вже наступного тижня, – ЗМІ

Понад 100 обраних депутатів з партії Стармера публічно заявили, що хочуть цього

На тлі конфлікту між Зеленським і Навроцьким антиукраїнські настрої мають підтримку серед поляків, – Туск

Він вважає, що “є інциденти і вчинки, які можуть виправдати цю напругу”