Народний депутат, ексспікер ВР Дмитро Разумков вважає, що Україна ще не все зробила для вступу в ЄС.
Про це Разумков сказав “Політарені”, коментуючи слова прем’єра Дениса Шмигаля про те, що Україна виконала сім пунктів для вступу в ЄС.
Читайте також: Чи виконала Україна всі сім вимог для вступу в ЄС: Шмигаль каже “так”, а як насправді
“Мені б дуже хотілося сказати, що Україна зробила все для вступу в ЄС. Але поки що це не так. У нас залишаються проблемні питання, зокрема щодо антиолігархічного законодавства”, – зазначив Разумков.
Він нагадав, що у жовтні 2021 року направлення так званого антиолігархічного закону до Венеційської комісії у владі називали зрадою і зробили це формальною причиною для його відставки з посади голови парламенту.
“Сьогодні ж виявляється, що отримання висновку Венеційки – одна з умов нашого вступу до ЄС і без цього закон не може працювати. Виходить, що тоді все було зроблено правильно. Більш того, якби не направив тоді закон до Комісії, попри тиск влади – рух до ЄС був би ще повільнішим”, – зазначив Разумков.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Він також підкреслив, що ще один із важливих критеріїв вступу до ЄС – реформа Конституційного Суду.
“Тут маємо один із найнижчих результатів. Закон про порядок відбору суддів до КСУ, ухвалений парламентом у грудні, не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії. Він точно не гарантує доброчесний відбір суддів.Тому попереду на нас чекає багато роботи. Прем’єр-міністру краще стимулювати реформи і посилювати євроінтеграцію, а не робити передчасні заяви”, – порадив Разумков.
Нагадаємо, Венеціанська комісія підготує висновок Закону України про деолігархізацію, офіційна назва: “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаних із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну чи політичну вагу в суспільному житті”.
Створення реєстру олігархів відкладено до отримання висновку комісії.